На тлі посилення конфронтації між США та Іраном та стрімкого подорожчання нафти березневі ф’ючерси на кукурудзу 3 січня зросли до 154,1 $/т. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на graintrade.com.ua.
Проте вже з 6 січня опустилися до 150,87 $/т під тиском низького попиту, зниження торговельної активності через тривалі вихідні та скорочення спекулятивними фондами кількості контрактів напередодні оприлюднення січневого звіту міністерства сільського господарства США.
Експорт кукурудзи зі США за тиждень знизився до 550,9 тис т, що на 9,84% поступається відповідному показнику минулого року. З початку сезону реалізовано лише 8,6 млн т кукурудзи.
Погода в Бразилії та Аргентині сприяє розвитку посівів кукурудзи. В Бразилії опади прогнозують на наступні тижні, тоді як в Аргентині вони пройшли минулого тижня, а тепер буде сухо, проте не спекотно. Перспективи гарного врожаю збільшують кількість пропозицій південноамериканської кукурудзи.
Ціни на поставки у березні-квітні кукурудзи до Південної Кореї та В’єтнаму встановилися на рівні 214-215 $/т CIF, та навряд чи будуть зростати, оскільки В’єтнам, що є третім за обсягами світовим імпортером кукурудзи, планує скоротити її імпорт на 13% через зменшення споживання, обумовлене зниженням поголів’я свиней через АЧС. Минулого року через цю хворобу країна втратила 20% поголів’я або 6 млн свиней.
За даними міністерства сільського господарства США у сезоні, який почався у травні, В’єтнам імпортує 10 млн т кукурудзи, що на 1,5 млн т менше, ніж раніше прогнозувалося.
Індія перенесла тендер по закупівлі кукурудзи на 14 січня, але збільшила план закупівлі з 50 до 175 тис т, що стане додатковим індикатором цін.
В Україні після тривалих вихідних трейдери очікують зростання цін на кукурудзу до 178-180 $/т FOB, проте подальше зростання буде обмежене цінами на чорноморську кукурудзу в ЄС, яку пропонують по 180-181 $/т FOB.
Джерело: propozitsiya.com