АГРОПРАВО

Противостоять объединяясь: почему ЕС должен продолжить беспошлинную торговлю с Украиной

Сейчас 57% украинского экспорта направляется в Европу. В 2021 году этот показатель составлял лишь 36%. Такой резкий скачок произошел благодаря отмене ограничений на украинский импорт со стороны ЕС в 2022 году. В прошлом году беспошлинный режим продлили, однако на некоторые…

Читати даліПротивостоять объединяясь: почему ЕС должен продолжить беспошлинную торговлю с Украиной

Изменение климата подталкивает аграриев переходить на полив: какая ситуация с орошением в Украине

В прошлом году в Украине работало 135 оросительных насосных станций и почти 312 км оросительных каналов, относящихся к сфере управления Госрыбагентства. Это позволило своевременно начать и провести поливной сезон 2024 года. По данным Госрыбагентства, в апреле – октябре в Одесской,…

Читати даліИзменение климата подталкивает аграриев переходить на полив: какая ситуация с орошением в Украине

Почему подсолнечное масло теряет позиции: разбор мирового рынка

Уже несколько лет подряд на мировом рынке подсолнечное масло вытесняют рапсовое и соевое, а пальмовое сравнялось с ним в цене. В то же время Украина теряет лидерство в производстве подсолнечного масла. В этом сезоне в январе был наименьший уровень покрытия…

Читати даліПочему подсолнечное масло теряет позиции: разбор мирового рынка

Робота на кліматичне випередження. Яке насіння обирають українські аграрії?

Кліматичні зміни пришвидшуються. І якщо раніше їх можна було фіксувати раз на 5-10 років, то нині все відбувається набагато швидше — щороку аграрії стикаються з новими викликами. За таких умов виробникам потрібні високоврожайні гібриди з відмінними якісними показниками, які водночас…

Читати даліРобота на кліматичне випередження. Яке насіння обирають українські аграрії?

У пошуках сировини та маржі: як проходить сезон переробки олійних

Для олійних цей сезон видався доволі непростим: недобір урожаю соняшнику та його стримані продажі призвели до зниження виробництва соняшникової олії, натомість зросла переробка сої. За неї бралися навіть ті переробники, які раніше не займалися цією культурою, адже на ринку відчувався…

Читати даліУ пошуках сировини та маржі: як проходить сезон переробки олійних

Ще раз про аграрні ноти — журнал Пропозиція

З січня цього року дано старт новому інструменту, який є удосконаленою версією аграрних розписок. Які ж його переваги?   Підтримка аграрного сектору відіграє важливу роль в економічному розвитку України, стимулюючи зростання внутрішнього виробництва та зміцнення продовольчої безпеки нації. Спрощення доступу…

Читати даліЩе раз про аграрні ноти — журнал Пропозиція

За крок до посівної: витрати зростуть до 15%, але аграрії запаслись ресурсами

Остаточна структура ярого клину в Україні формуватиметься залежно від стану перезимівлі озимих культур (орієнтовно у березні), кон’юнктури аграрного ринку, логістики експорту та матеріально-технічного забезпечення сільгосптоваровиробників. Про це в коментарі AgroPortal.ua зазначили у Міністерстві аграрної політики та продовольства України. Віталій Коваль,…

Читати даліЗа крок до посівної: витрати зростуть до 15%, але аграрії запаслись ресурсами

«Страшні» історії про гранти. Чи реально отримати грант для бізнесу та що може стати на перешкоді — журнал Пропозиція

Часто фермери кажуть, що гранти — це щось недоступне та захмарне, що б аграрії не робили, а отримати їх не можуть. Чому потрібно розвіяти міфи про «недоступні гранти» розповідає Ірина Ніколаєва, експертка із залучення коштів в МСБ, Co-Founder компанії Hyper…

Читати далі«Страшні» історії про гранти. Чи реально отримати грант для бізнесу та що може стати на перешкоді — журнал Пропозиція

Інвестиції, підтримка, євроінтеграція: ключові точки в маршруті виробників молока

Для українських молочарів 2024 рік видався сповненим викликів. Відключення електроенергії змушували їх працювати на дизельних генераторах 24/7, не припинялися і ракетні обстріли, які завдавали шкоди підприємствам протягом року. До того ще й літня спека зменшила виробництво молока на деяких фермах…

Читати даліІнвестиції, підтримка, євроінтеграція: ключові точки в маршруті виробників молока

Акцент на нішеві культури та здорожчання МТР: чого чекати аграріям у 2025 році?

За підсумками 2024 року найбільш рентабельними будуть олійні культури. Ріпак, зокрема, матиме показник до 60%, соя — до 40%, а соняшник — до 30%. Такий прогноз Національного наукового центру «Інститут аграрної

Читати даліАкцент на нішеві культури та здорожчання МТР: чого чекати аграріям у 2025 році?

Гармонізація українського законодавства до норм ЄС: пересічний аграрій про важливі для нього зміни може навіть і не здогадуватися — журнал Пропозиція

Напередодні нового року парламентарії від аграрного комітету Верховної Ради зробили своєрідний подарунок під ялинку: проаналізували євроінтеграційний поступ сільськогосподарського сектору України у 2024-му і змалювали його у вигляді рекомендацій. У депутатських настановах виокремлено чинники, які гальмують просування вітчизняного АПК до ЄС,…

Читати даліГармонізація українського законодавства до норм ЄС: пересічний аграрій про важливі для нього зміни може навіть і не здогадуватися — журнал Пропозиція

Як підвищити економічну ефективність виробництва? — журнал Пропозиція

Завдяки співпраці з CAREFIELD та фінансовій підтримці від Програми USAID АГРО, 127 унікальних ММСП в цьому році, отримали технологічну підтримку для підвищення продуктивності у двох ключових напрямах: 1. Внесення засобів захисту рослин (ЗЗР): Оброблено: 40 510 га. Кількість підприємств: 47.…

Читати даліЯк підвищити економічну ефективність виробництва? — журнал Пропозиція