АГРОПРАВО

Під королевою захитався трон. А тут ще й Трамп… — журнал Пропозиція

Кукурудза в Україні залишається «найнезібранішою». Якщо пшениця, ячмінь та горох на 100 відсотків уже в коморі, а площі під соняшником, гречкою та просом комбайни здолали на 97, 99 і 95 відсотків відповідно, то навпроти качанистої в оперативних жнивних зведеннях значиться…

Читати даліПід королевою захитався трон. А тут ще й Трамп… — журнал Пропозиція

Піти в банку: як збільшити прибутковість українського меду

Джерело фото: згенеровано ШІ Україна залишається важливим гравцем глобального ринку меду, адже постачає цей продукт до понад 40 країн світу. Торік експортовано 52 тис. т, а за перше півріччя 2024 року — 40,6 тис. т. І тут важливо зважати на…

Читати даліПіти в банку: як збільшити прибутковість українського меду

Ціни ростуть, маржинальність переробки падає: чи вистоїть ринок олійних

На ринку олійних культур останнім часом фіксується тенденція до зростання споживання, а обсяги виробництва знижуються. Різниця між цими показниками досягла абсолютного рекорду — 25 млн т. Аналітики прогнозують, що ринок соняшникової олії цього сезону просяде, оскільки посіви соняшнику постраждали від…

Читати даліЦіни ростуть, маржинальність переробки падає: чи вистоїть ринок олійних

Тенденція до скорочення: чому за стабільних урожаїв жито зникає з українських полів

Загальносвітове споживання жита знижується, тому спостерігається тенденція до скорочення посівних площ під цією культурою. Останніми роками країни вирощують жито переважно для власних потреб. В Україні поточного року зібрані площі жита становлять 68,9 тис. га. Це на 12,2% менше торішніх

Читати даліТенденція до скорочення: чому за стабільних урожаїв жито зникає з українських полів

Режим експортного забезпечення та стримані продажі: що відбувається на ринку зерна

Для мінімізації схем порушення законодавства України під час експорту окремих видів товарів, виведення значної частини економіки з тіні та збільшення надходжень до державного бюджету уряд запровадив режим експортного забезпечення на деякі категорії аграрної продукції. Але, на думку учасників ринку, механізм…

Читати даліРежим експортного забезпечення та стримані продажі: що відбувається на ринку зерна

Під час воєнного стану знадобиться багато посліду: депутати надали рекомендації щодо зміцнення енергобезпеки — журнал Пропозиція

Народні обранці від парламентського Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин продовжують гарячково вишукувати шляхи зміцнення енергонезалежності країни в умовах воєнного стану. Цього разу депутати висадилися десантом на Поділлі. У Хмельницькому відбулися виїзні комітетські слухання «Стимулювання допоміжних галузей агросектору:…

Читати даліПід час воєнного стану знадобиться багато посліду: депутати надали рекомендації щодо зміцнення енергобезпеки — журнал Пропозиція

Страховики, органіки та на закордонні відрядження: кого пропонують ощасливити аграрними мільйонами у Держбюджеті-2025 — журнал Пропозиція

На засіданні Комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики на депутатів чекала відповідальна та майже нездійсненна місія. Йдеться про розподіл коштів у проєкті закону про Державний бюджет України на наступний рік (реєстр. № 12000) за умови катастрофічної нестачі…

Читати даліСтраховики, органіки та на закордонні відрядження: кого пропонують ощасливити аграрними мільйонами у Держбюджеті-2025 — журнал Пропозиція

Неабиякий потенціал: чи повернеться горох в «улюбленці» українських аграріїв?

Горох завдяки своїм агротехнологічним, кормовим та економічним перевагам є важливою для сільськогосподарського виробництва культурою. У 2024 році площі посіву гороху становлять 212,1 тис. га, що на 41,4% перевищує минулорічні показники. Такі дані Національного наукового центру «Інститут аграрної

Читати даліНеабиякий потенціал: чи повернеться горох в «улюбленці» українських аграріїв?

Біологічний захист — нова філософія безпеки та якості — журнал Пропозиція

Упродовж кількох останніх десятиліть виробництво сільськогосподарської продукції суттєво збільшилося, реагуючи на стрімке зростання населення планети. Свого часу саме засоби захисту рослин стали однією з рушійних сил у формуванні сталого й ефективного розвитку сільського господарства, гарантуючи високі врожаї та продовольчу безпеку.…

Читати даліБіологічний захист — нова філософія безпеки та якості — журнал Пропозиція

Ринок зернових та нішевих: на чому варто зосередитися агровиробникам та переробникам

Зернові культури в Україні за виробництвом, споживанням та експортом тримають більш стійку позицію, ніж нішеві. Проте ситуація змінюється під впливом різноманітних факторів. Українська пшениця конкурентна на світовому ринку Україна конкурує з Європейським Союзом щодо вирощування та реалізації пшениці, але нинішнього…

Читати даліРинок зернових та нішевих: на чому варто зосередитися агровиробникам та переробникам

Куди прямує додана вартість: яку органічну продукцію експортують, а що реалізують удома

Експорт органічної продукції до війни був значно більш диверсифікованим. Зараз українські виробники мають обмежені логістичні можливості. Втім, з’являється більше готових продуктів, що виробляються в Україні й потрапляють на полиці європейських супермаркетів. Поки йдеться про невеликі обсяги, але вони зростають у…

Читати даліКуди прямує додана вартість: яку органічну продукцію експортують, а що реалізують удома

Біоетанол: піде навіть кукурудза, яку відвоювали у мишей — журнал Пропозиція

Набрав чинності Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо обов’язковості використання рідкого біопалива (біо­компонентів) у галузі транспорту». Згідно з документом, автомобільні бензини, що відпускаються з місць оптової та роздрібної торгівлі пальним, з 1 травня 2025 року повинні містити…

Читати даліБіоетанол: піде навіть кукурудза, яку відвоювали у мишей — журнал Пропозиція