АГРОПРАВО

Режим експортного забезпечення та стримані продажі: що відбувається на ринку зерна

Для мінімізації схем порушення законодавства України під час експорту окремих видів товарів, виведення значної частини економіки з тіні та збільшення надходжень до державного бюджету уряд запровадив режим експортного забезпечення на деякі категорії аграрної продукції. Але, на думку учасників ринку, механізм…

Читати далі

Під час воєнного стану знадобиться багато посліду: депутати надали рекомендації щодо зміцнення енергобезпеки — журнал Пропозиція

Народні обранці від парламентського Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин продовжують гарячково вишукувати шляхи зміцнення енергонезалежності країни в умовах воєнного стану. Цього разу депутати висадилися десантом на Поділлі. У Хмельницькому відбулися виїзні комітетські слухання «Стимулювання допоміжних галузей агросектору:…

Читати далі

Страховики, органіки та на закордонні відрядження: кого пропонують ощасливити аграрними мільйонами у Держбюджеті-2025 — журнал Пропозиція

На засіданні Комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики на депутатів чекала відповідальна та майже нездійсненна місія. Йдеться про розподіл коштів у проєкті закону про Державний бюджет України на наступний рік (реєстр. № 12000) за умови катастрофічної нестачі…

Читати далі

Неабиякий потенціал: чи повернеться горох в «улюбленці» українських аграріїв?

Горох завдяки своїм агротехнологічним, кормовим та економічним перевагам є важливою для сільськогосподарського виробництва культурою. У 2024 році площі посіву гороху становлять 212,1 тис. га, що на 41,4% перевищує минулорічні показники. Такі дані Національного наукового центру «Інститут аграрної

Читати далі

Біологічний захист — нова філософія безпеки та якості — журнал Пропозиція

Упродовж кількох останніх десятиліть виробництво сільськогосподарської продукції суттєво збільшилося, реагуючи на стрімке зростання населення планети. Свого часу саме засоби захисту рослин стали однією з рушійних сил у формуванні сталого й ефективного розвитку сільського господарства, гарантуючи високі врожаї та продовольчу безпеку.…

Читати далі

Ринок зернових та нішевих: на чому варто зосередитися агровиробникам та переробникам

Зернові культури в Україні за виробництвом, споживанням та експортом тримають більш стійку позицію, ніж нішеві. Проте ситуація змінюється під впливом різноманітних факторів. Українська пшениця конкурентна на світовому ринку Україна конкурує з Європейським Союзом щодо вирощування та реалізації пшениці, але нинішнього…

Читати далі

Куди прямує додана вартість: яку органічну продукцію експортують, а що реалізують удома

Експорт органічної продукції до війни був значно більш диверсифікованим. Зараз українські виробники мають обмежені логістичні можливості. Втім, з’являється більше готових продуктів, що виробляються в Україні й потрапляють на полиці європейських супермаркетів. Поки йдеться про невеликі обсяги, але вони зростають у…

Читати далі

Біоетанол: піде навіть кукурудза, яку відвоювали у мишей — журнал Пропозиція

Набрав чинності Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо обов’язковості використання рідкого біопалива (біо­компонентів) у галузі транспорту». Згідно з документом, автомобільні бензини, що відпускаються з місць оптової та роздрібної торгівлі пальним, з 1 травня 2025 року повинні містити…

Читати далі

Ставка на сою не зіграла. Високий урожай не дасть аграріям заробити

Українські аграрії цього року засіяли соєю близько 2,7 млн га. Це максимальні посівні площі під даною культурою за всі роки незалежності. Попередній рекорд у 2,1 млн га було зафіксовано 2015 року. Такі дані наводить асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» з…

Читати далі

Зміна клімату: як погодний фактор вплинув на маржинальність агровиробництва

Аграрний сектор забезпечує 63% загального експорту товарів з України та 8% ВВП. Але зараз ця провідна для економіки галузь стикається з цілою низкою викликів: війна, замінування полів, ускладнення логістики, зміна клімату, дефіцит працівників. Важливо, що в таких умовах українські виробники…

Читати далі

Коли погода на заваді: чи рентабельний картопляний бізнес

Цього року Україна зменшила виробництво сертифікованої насіннєвої картоплі на понад 40%. Загалом на 2024 рік 19 виробників надали інформацію, що виростять 33,5 тис. т картоплі на насіння, тоді як до війни вирощувалося близько 66 тис. т. Однією з причин скорочення…

Читати далі

З імпортера на потужного експортера: які перспективи українського картопляного крохмалю на світових ринках

Ситуація зі споживанням крохмалю на ринку України останніми роками змінюється дуже динамічно. За інформацією українських виробників та відкритих джерел, ще до повномасштабного вторгнення росії його споживання всередині країни складало 12 тис. т. Сьогодні ринок крохмалю зменшився, і внутрішнє споживання сягає…

Читати далі