Цьогоріч в Україні виробництво рослинницької продукції залишиться на досягнутому рівні, а тваринницької — зросте. Такий прогноз озвучили у міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УНН.
У міністерстві нагадали, що протягом 2018-2019 років українські аграрії зібрали рекордні врожаї зернових культур — понад 70 млн тонн. Цей показник, у натуральному та вартісному вигляді залишиться на досягнутому рівні.
У відомстві не виключають, що у подальшому врожайність зернових та олійних культур буде щорічно зростати на 2-3%, що спровокує зростання показників валового виробництва зібраних культур. Цьому сприятиме впровадження новітніх технологій виробництва та нарощування щорічного обсягу викоистання мінеральних добрив на 5% (+5-6 кг/га), кажуть у міністерстві.
Виробництво продукції тваринництва у 2020 році зросте на 1,3% — до 72,26 млрд грн. Це стане можливим, зокрема, за рахунок збільшення вартості виробленої продукції тваринництва, а саме:
- вирощування великої рогатої худоби — на 1,2%, до 6,7 млрд грн;
- свиней — на 3,0%, до 13,3 млрд грн;
- птиці — на 0,7%, до 16 млрд грн;
- виробництво молока — на 0,5%, до 25,3 млрд грн;
- виробництво яєць — на 2,5%, до 8,1 млрд грн.
“Позитивним фактором, який впливає на економічну ефективність галузі є щорічна підтримка розвитку галузі тваринництва”, — нагадали у Мінекономіки.
У міністерстві інформують, що цьогоріч на підтримку українських сільськогосподарських виробників буде спрямовано 4 млрд грн. Ще 240 млн грн буде направлено на формування статутного капіталу Фонду часткового гарантування кредитів.
Порядки розподілу бюджетних дотацій будуть затверджені протягом січня-лютого, кажуть у міністерстві. Однак, цілком ймовірно, що 4 млрд грн розподілять за 5 ключовими напрямками:
- підтримка сільськогосподарських товаровиробників шляхом здешевлення кредитів;
- підтримка розвитку фермерських господарств та кооперативів;
- підтримка розвитку садівництва та овочівництва;
- державна підтримка розвитку тваринництва;
- часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва.
“Найближчим часом будуть розроблені зміни до порядків використання коштів за зазначеними вище напрямками, з урахуванням пропозицій, що надійшли від аграрних асоціацій”, — пообіцяли у міністерстві.
Джерело: propozitsiya.com