В Україні через карантин почалося зростання цін на деякі продукти. Одна з причин – так званий медичний попит. А також підвищення курсу долара.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на OBOZREVATEL.
Ринок відреагував на ажіотаж навколо дешевих продуктів, які покупці змітали кілька днів поспіль із полиць магазинів. Гречка, цибуля, часник і лимони подорожчали в деяких магазинах на 30-50%.
Якщо гречка стала жертвою паніки, то цибуля, часник і лимони – продукція, яку розкуповують під час сезону вірусних інфекцій.
Експерти стверджують, що стрибок цін тимчасовий, ніякого дефіциту немає. Хоча цитрусові та всі товари, прив’язані до курсу долара, найближчим часом коштуватимуть більше.
“Незначне підвищення цін відбулося в магазинах економсегменту, причому не тільки в Україні, а й за кордоном. Там розкуповують продукти і товари першої необхідності в магазинах із низькими цінами. У магазинах середнього цінового сегменту та преміумкласу – як все було, так і є. І полиці щодня поповнюються”, – говорить глава Національної ради економічного розвитку Олексій Дорошенко.
За його словами, для торгових мереж підвищення хоч і вигідна, але дуже ризикована справа.
“Й іноді торгові мережі можуть виграти завдяки збереженню старих цін”, – підкреслив він.
Водночас різке подорожчання лимонів та інших продуктів, популярність яких у період ГРВІ збільшується, – це реальність.
“У зв’язку з попитом (зокрема в Європі, де через вірус стали більше споживати лимонів) до України їх стало надходити менше. І тимчасово, я думаю, збільшилися ціни”, – говорить Дорошенко.
“Курс долара пішов угору, потягнув за собою лимони. Скоро підвищаться в ціні й інші цитрусові”, – говорить експерт.
Він також стверджує, що надалі в нас можливі черги в супермаркетах, як у Європі.
“У Європі зараз одночасно в магазини запускають тільки шість осіб. Це ж чекає і нас. Але черги будуть не тому, що продуктів не вистачає, а тому, що вводять особливий режим епідеміологічних заходів”, – говорить Пендзин.
Остерігатися нестачі товарів українцям не варто, впевнені експерти.
“У нас всі ці роки були проблеми з продажами. Зараз ситуація розвивається помірно, проблем не буде”, – заспокоює Дорошенко.
“Тієї ж гречки в країні вистачає. Якщо говорити об’єктивно, ціна на неї зросла на 70%. Але це за три роки. Зараз вона вже досягла свого піку. У нас є запаси гречки з Казахстану. Так, вона не зовсім така, як ми звикли, але є. І ціни на неї доступні. Паніка й підвищений попит на продукти типу гречка-сіль-туалетний папір істотно не вплинули на обсяги товарних запасів. Їх достатньо, щоб забезпечити всіх українців усім необхідним. У нас немає дефіциту продовольства – ні хліба, ні круп”, – говорить Пендзин.
Джерело: propozitsiya.com