Петро Головатий – Тернополянин, за фахом учитель. Упродовж багатьох літ утримує садово-городню ділянку поблизу села Драганівка Тернопільського району. Господар вирощує на своїх сотках землі картоплю, столові буряки, квасолю, огірки та помідори, капусту і солодкий перець, зелень та інші овочі. Доглядає він за фруктовими деревами та плодоягідними кущами. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на тижневик «Номер один».
Фермер ще з дитинства захоплюється механікою, конструюванням міні-агрегатів, підсобного садового інвентарю. Не так давно він самотужки змайстрував робота, вже випробував його на практиці цієї осені. Це невеличкий електровізок, яким можна керувати дистанційно. Петро Головатий назвав його агродроном – сучасним технічним терміном малої авіації.
Спочатку його допоміжна техніка була «взута» у чотири колеса, що створювало деякі труднощі. Майстер-умілець переробив агродрон на два великі колеса, збільшив борти причепа. Тепер його саморобний транспорт не застрягає у ямах, не пробуксовує на свіжій ріллі, збільшилась не лише ємність кузова, а й тоннажність.
– Працювати стало легше і надійніше, не ношу відер, господарських кошиків, – каже педагог-умілець.
– На пульті, що обладнав із дитячої іграшки, є кнопка, натискаю, і робот сам під’їжджає на метр. Він везе повні відра картоплі чи столового буряка, моркви чи капусти. А я закидаю ще овочі, що є на плантації.
Петро Головатий любить проектувати. Його педагогічний агродрон важить сто кілограмів. Основна рама – з металевих кутників та арматури, електромотор – з автомобіля, зірочки, ланцюги, шестерні – з різних марок мотоциклів, акумулятори – з електровелосипеда. Багато деталей за власним кресленням виточив сам. Агродрон допомагає підгортати й викопувати картоплю, транспортувати її та інші овочі й необхідні вантажі. Взимку ним можна возити сніг, органічні й мінеральні добрива. Зручний, і рукам значно легше, бо роки вже беруть своє.
Джерело: propozitsiya.com