Микола Сольський
І малий, і великий фермер, якщо захочуть, зможуть оформити понад 100 га землі на членів своїх родин, коханок і партнерів до 2024 року. Усі в однакових умовах, говорить Микола Сольський, голова аграрного комітету Верховної Ради.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на epravda.
Навіщо тоді було обмежувати до 2024 року допуск юридичних осіб на ринок?
— Я мільйон разів ставив це питання асоціаціям, які боролися за поетапність запровадження ринку землі. Аргументованих і зрозумілих відповідей вони не дали. Фактично ж така модель запуску ринку землі має ризики, що орендарі дешевше куплять землю, а її власники отримають менше грошей.
При цьому власники землі слухають політичні партії, які залякують їх міфами, та орендарів, яким здають землю і які зацікавлені в тому, щоб дешево її орендувати. Інтерес орендарів зрозумілий. За такої моделі ринку 1 га коштуватиме 2 тис. дол. замість 4-5 тис. дол., якби юридичні особи були повноцінними учасниками ринку.
Гадаю, у перші два роки продаватимуться 3-7% земель, що були під мораторієм.
Це оціночні дані. Вони базуються на тому, що 5% земель або близько 1,5 млн га оформлені за договорами емфітевзису або оренди на 49 років, тобто фактично вже продані.
У 2019 році було опитування однієї з асоціацій: 7% землевласників заявили, що готові продати свої паї. Це значно більше, ніж зараз продається.
Джерело: propozitsiya.com