Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the gd-rating-system domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/koppst/htdocs/koppst.kr.ua/wp-includes/functions.php on line 6121
Бджолярі матимуть власний Центр юридичної підтримки | ► КОППСТ

Бджолярі матимуть власний Центр юридичної підтримки

Бджолярі матимуть власний Центр юридичної підтримки

Тваринництво
05 січня 2019.
10:42

407

Українські бджолярі в складі Спілки пасічників України створять новий структурний підрозділ — Центр юридичної підтримки.

Таке рішення вони прийняли на IX з’їзді Спілки пасічників України.

«Новостворений Центр юридичної підтримки буде опікуватися юридичними питаннями пасічників, захистом прав і представленням їхніх інтересів у судах, акумулюватиме пропозиції щодо вирішення проблем у бджільництві та братиме участь у розробці законопроектів для галузі», — пояснив віце-президент Спілки пасічників України, голова Спілки пасічників м. Києва Сергій Гриньов.

За його словами, сьогодні в Україні лише одиниці юристів, які добре розбираються в сфері бджільництва. Їх потрібно навчати, наприклад, яким чином збирати докази щодо отруєння бджіл, адже в грудні 2017 року відбулися певні зміни в Процесуальному кодексі: в нього внесли зміни, згідно з якими докази подаються тільки разом із позовом і до початку судового розгляду.

«Пасічник — не юрист, він не може себе захистити. Як показало літо 2018 року, в разі отруєння бджіл він навіть не може самостійно зібрати докази, щоб використовувати їх у суді. Як свідчить практика, в Україні суд тільки в рідкісних випадках задовольняє позовні заяви бджолярів з відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок отруєння бджіл. Цього року було винесене перше таке рішення — про отруєння бджіл у Вінницькій області, та воно стосується випадку, зафіксованого ще в 2001 році. Тобто людина 18 років чекала цього рішення», — зазначає Сергій Гриньов.

За його підрахунками, створення і функціонування Центру юридичної підтримки для бджолярів можливе за умови сплати кожним членом Спілки пасічників України 300 грн на рік.

Людмила Лебідь, AgroPortal.ua

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *