Чи володіє соняшник стійкістю до певних гербіцидів?

Наприкінці року ринок просто рясніє акційними пропозиціями по насінню та пестицидах. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-реліз UKRAVIT.

Однак, будьте обережні: за, на перший погляд, вигідними умовами може приховуватися небезпека. Зокрема, недобросовісні постачальники можуть підмішувати різні гібриди або пропонувати насіння низької селекційної якості, що в подальшому неодмінно обернеться катастрофою для аграрія та зруйнує вщент його сподівання на щедрий врожай. 

Особливо ризикують агровиробники, які вирощують стійкий до трибенурон-метилу та імідазолінонів соняшник: адже якщо застосувати на посівах із «недостійкістю» гербіциди на основі цих діючих речовин, це призведе до прояву ознак сильного фітотоксу на рослинах, їх аномальності, а інколи — й повної загибелі посівів. 

Щоб попередити подібні неприємні «сюрпризи», фахівці «Інституту здоров’я рослин» рекомендують дослідити стійкість обраного гібриду соняшника в лабораторних умовах. Отримані результати розставлять всі крапки над «і» та дадуть аграрію впевненість в майбутньому його врожаю. 

Вчені Інституту оцінюють відсоток стійкості гібриду соняшника до імідазолінонів і трибенурон-метилу за допомогою спеціального експрес-аналізу. Для цього насіння пророщують у кліматичних камерах і фітотронній кімнаті й у відповідні фази обробляють гербіцидами. А потім вимірюють морфометричні параметри і, власне, визначають якість посівного матеріалу та його стійкість до гербіцидів.

Основними перевагами такого дослідження є його точність, а також швидкість: воно займає лише 23 дні. Тож не полінуйтеся провести його завчасно — можливо, це врятує ваш майбутній врожай. 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *