AgroGeneration купуватиме землю у разі наявності акціонерів або інвесторів

Україна рухається в напрямі ринкової економіки взагалі. І питання відкриття ринку землі, яке відкладалося багато років поспіль, рано чи пізно буде розв’язано. А значить, постане й питання інвесторів, розповів Сергій Булавін, президент компанії AgroGeneration.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на issuu.com. 

Агрокомпанія AgroGeneration планує залишитися ефективною операційною компанією. Чи купуватиме компанія землю, залежить від того, чи будуть в AgroGeneration акціонери або інвестори, які фокусуватимуться на Real-estate інвестиціях. 

«У довгостроковій перспективі очікується прихід на ринок Real-estate-інвесторів, особливо після того, як ринок відкриють для іноземних гравців. Надалі ці Real-estate-інвестори віддаватимуть землю в оренду аграрним операційним компаніям, при чому великими частинами. Не потрібно буде шукати багато пайовиків, щоб почати великий аграрний бізнес, досить буде оренди в одного такого інвестора чи декількох», — розповідає Булавін. 

Крім цього, з’явиться особливий тип агрокомпаній, які підходитимуть до своєї діяльності з погляду private equity. І це світова практика: агрокомпанії купують землі з не дуже хорошими якостями, починають на них щось вирощувати, але паралельно приводять лани в гарний стан. З тим, щоб надалі продати цю землю дорожче чи здати в оренду. 

«У всьому світі є різні види агрокомпаній, які працюють в умовах ринку землі. Це або просто операційна компанія, що орендує землю, вирощує культури та продає їх. Або агрокомпанії, що мають у власності землю, але не на 100% з тієї, яку обробляють. Частина землі орендується і так само обробляється», — пояснює президент компанії. 

За його словами, різниця в ціні на сільськогосподарську землю в Україні та в країнах Євросоюзу має певне підґрунтя. В Україні вона поки буде дешевша, ніж в інших європейських країнах, через ті ризики, що нині існують для потенційних покупців. Це, перш за все, політичні ризики й економічні ризики країни. І наразі ці фактори на порядок вищі, ніж у країнах ЄС. 

«Так, сьогодні є обмеження для іноземних інвесторів щодо купівлі землі, але навіть якби його не було, то доки не буде політичної та, як наслідок, економічної стабільності, не можна говорити про те, що ціна гектару української землі буде такою ж, як, наприклад, у Чехії чи Польщі», — підкреслює Булавін.

До відома: компанія AgroGeneration сконцентрувала близько 60 000 га орних земель у межах Харківської області. Сьогодні AgroGeneration є одним з провідних сільськогосподарських виробників України. Головним напрямом діяльності компанії є виробництво зернових і олійних культур. 

 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *