При покупці-продажу землі держава не контролюватиме процес домовленостей між учасниками угоди. Контролю підлягають два основних моменти — площа ділянки, що продається, а також походження грошей, якими оплачується угода, розповів перший заступник міністра аграрної політики і продовольства України Тарас Висоцький
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на censor.net.
Він пояснив, що умови ринку землі націлені насамперед на дрібні та середні сільгосппідприємства.
«Які є обмежувачі з відкриттям ринку землі з 1 липня? Площа покупки — не більш 100 гектарів в одні руки. Тобто в умовах України — це дрібне підприємство. Бо середнє — від 3 до 5 тис. гектарів. Тобто 100 гектарів — це фермери. Ми говоримо, що дрібні фермери — це взагалі до 500 гектарів. Потім, через 2,5 роки, межею буде 10 тис. гектарів. Це знову ж середні підприємства. Холдинги, в середньому, обробляють від 50 тис. гектарів і вище», — сказав заступник міністра.
Висоцький зазначив, що зараз відкривається ринок в першу чергу на паї. В основному, паї — це 3-7 гектарів.
«І вартість середнього паю буде близько 200 тис. грн», — уточнив він.
Вибрати для придбання ділянку землі можна за допомогою онлайн-реєстру Державний земельний кадастр. Тут складена інтерактивна карта всієї землі України, щодо кожної ділянки можна подивитися її базові параметри, цільове призначення землі, а також дізнатися про власника.
«Якщо ви хочете купити землю — дивіться, хто власник, звертаєтеся до нього з пропозицією. Держава цей процес не контролює. Ви самі домовляєтеся з власником», — пояснив Висоцький.
При цьому держава контролює два моменти при купівлі-продажі землі:
- щоб не продавали понад 100 гектар;
- історію походження грошей, якими оплачується покупка.
Все це перевіряє нотаріус, у якого здійснюється операція купівлі-продажу.
«Тобто треба показати джерело доходу — або довідку про доходи, про зарплату, або декларацію з податкової служби. Це дуже важливо, щоб тут не використовувалися тіньові гроші. І обов’язково платіж йде через розрахунковий рахунок. Тобто готівковий розрахунок також заборонений», — підкреслив Висоцький.
Джерело: propozitsiya.com