Нема нічого поганого у встановленні обмежень, коли доходить до планування дієти, яка була б здоровою і відповідала б екологічним вимогам. Про це пишуть автори канадського аграрного видання Producer, пише propozitsiya.com.
Більше того, це чудово. Однак якщо світ повинен прийняти зміни структури харчування, запропоновані британським журналом Lancet в якості здорової та стійкої дієти з метою допомогти зупинити глобальне потепління, то людство вимре. Це звучить як жарт, але дієту, запропоновану журналом Lancet, можна скоріше назвати утопічною, ніж здоровою і екологічною.
Авторитетний медичний журнал Lancet опублікував звіт на основі даних про сільське господарство, здорову їжу та глобальне потепління, який підписали 37 експертів з 16 країн. Метою його є здорове харчування, яке виключало б як недоїдання, так і ожиріння, та зниження вкладу сільського господарства в глобальне потепління.
Звіт пропонує 5 стратегій, які вимагають потужних зусиль з боку урядів, щоб здійснити такі зміни на ринку і в харчуванні, які зазвичай займають тривалий час — одне чи навіть декілька поколінь. Глобальне споживання фруктів, овочів, горіхів і бобових має подвоїтись, а червоного м’яса і цукру — знизитись більш ніж удвічі. Зокрема, запропонована дієта дозволяє не більше 14 г яловичини на день.
Запропоновані зміни в харчуванні не є новими ні для кого, хто обізнаний з сучасними трендами в цій галузі. Міленіали, які в своєму харчуванні роблять пріоритетом здорову їжу та екологічність, могли б добре вписатися в запропоновані зміни в харчуванні.
Однак ідея того, що дієту повинні прийняти всі народи й культури примарна — не тільки через те, що споживання м’яса на душу населення в країнах, що розвиваються, зростає, але й через те, що вона вимагає урядової політики або субсидій, які б стимулювали вирощування зернових і відмову від тваринництва, суттєву зміну структури угідь, прийняття нової політики оптовою торгівлею та зміни своєї кухні багатьма культурами.
Рамки, котрі, як сказано в звіті журналу Lancet, «універсальні для всіх кухонь і укладів сільськогосподарського виробництва у світі, з високим потенціалом локальної адаптації та масштабування», вимагають такого рівня зусиль на урядовому та локальному рівнях, що значно перевищують можливості багатьох країн, що розвиваються, і перевищують можливості щодо поступок своїми позиціями на світовому ринку, на які ці країни можуть піти.
Молочні продукти як джерело кальцію цілком можна замінити іншими. Однак що робити з м’ясним скотарством, наприклад, у преріях? Вже ведуться дослідження, які мають на меті розширити ареал вирощування кукурудзи в преріях за рахунок більш сухих регіонів. Але всю прерію кукурудзою не засієш. Що тоді залишається робити тим, хто випасає худобу — закривати ранчо? Однак навіть благополучна Канада на це не погодиться.
Переклав Богдан Малиновський, [email protected]
Джерело: propozitsiya.com