Попри продовження дії «зернової угоди» ставки добової оренди суден з Чорного моря знизилися практично у 2 рази за останні два тижні, зазначив директор BPG Shipping Геннадій Іванов.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Інформ.
За його словами, така ситуація пов’язана з тим, що до моменту продовження дії угоди через саботаж інспекторів РФ в Стамбулі утворилося скупчення понад 100-150 суден в очікуванні інспекції. До того ж трейдерам, для яких життєво важливим є фактор передбачуваності, було зовсім незрозуміло, буде пролонгація роботи «зернового» коридору» чи ні.
«Росія, наскільки ми бачимо, продовжує саботувати процедури СКЦ, тож кількість комісій/інспекцій не збільшується. Наприклад, сьогодні ми бачимо, що деякі фрахтувальники вимагають у судновласників включати в ставку фрахту до 20 днів очікування в Стамбулі за рахунок судновласника. Хтось запитує фрахт із розрахунку 10 днів очікування. Тому для відносної оцінки фрахтових ставок з України важливо враховувати кількість включених днів очікування», — зазначив Г. Іванов.
Також, на думку експерта, в січні очікується невелике підвищення фрахту попри те, що на даний момент Чорне море – одна з найдепресивніших ділянок для фрахту і деяка кількість суден стоїть у споті. В подальшому на фрахт впливатимуть збільшення продажу та погодні умови, які судновласники враховуватимуть і закладатимуть у його вартість.
«Загалом ми всі розуміємо абсурдність наявності інспекцій у Стамбулі як інструменту РФ для підвищення собівартості українського зерна і, відповідно, підвищення конкурентоспроможності російського. Але хочеться вірити, що все ж таки вдасться домогтися скасування хоча б абсолютно нелогічної перевірки вже завантажених суден, що дозволить кардинально зменшити загальний час інспекцій», — додав Г. Іванов.
Джерело: propozitsiya.com