Ринок землі функціонує в Україні майже два роки. За цей час, навіть попри повномасштабну війну, попит на землю зростає. У 2021 році, коли ринок лише відкривався, загальна кількість угод купівлі-продажу становила 66 тис., їхня загальна площа склала 153 тис. га, за весь 2022 рік (з урахуванням відключених реєстрів) – всього було укладено 53 тис. угод, загальною площею 112 тис. га. Якщо говорити про перші місяці 2023 року – це вже 13 тис. угод, їхня загальна площа складає 26 тис. га і це лише початок, розповів заступник Міністра аграрної політики та продовольства з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Мінагрополітики.
Заступник міністра наголосив, що з початком роботи ринку землі змінилися ціновий діапазон і географія самого ринку, але попит не знизився.
«Середня вартість паїв у 2022 році – 38 тис. грн за га, сьогодні за неповні п’ять місяців роботи ринку землі – це вже 55 тис. грн за га. Наприклад, на Львівщині нині середня вартість за 1 га складає 163 тис. грн, водночас у областях, наближених до лінії фронту, таких як Херсонська − ціна не змінилася і складає 23 тис. грн за га. Змінилася географія ринку землі, зросла ціна, але попит, попри все, продовжує зростати», – відзначив Денис Башлик.
Заступник міністра також наголосив, що з 2024 року запрацюють деякі зміни, як було передбачено від початку зняття мораторію. Зокрема, збільшиться ліміт до 10 тис. га «в одні руки», юридичні особи отримають право набуття таких ділянок.
Джерело: propozitsiya.com