У Європі ціни на цукор зросли на 61% проти минулого року. Причиною цього стало призупинення судом ЄС дії пільг на оброблене неонікотиноїдами насіння.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Укрцукор.
Фермери бурякового сектору можуть бути витіснені з бізнесу, якщо ЄС продовжить реалізацію своїх планів щодо скорочення використання пестицидів, оскільки втрата врожайності може знищити маржу фермерів.
Макс Шульман, заступник голови робочої групи з питань насіння в Copa-Cogeca, прокоментував: «Якщо не буде ефективних альтернатив захисту рослин, ланцюги постачань зруйнуються, що в кінцевому підсумку призведе до зникнення місцевої європейської продукції. Наслідки вже проявляються: 10% французьких фермерів вирішили припинити вирощувати буряк цього року, зокрема, через відсутність неонікотиноїдів».
Президент Австрійської асоціації виробників цукрових буряків Маркус Шьоберль додає, що вирощування цієї культури стане неможливим у багатьох регіонах Європи, якщо активні речовини будуть зникати і надалі. На його думку, Європейська комісія повинна обрати таку аграрну політику, яка підтримає стале виробництво місцевих продуктів харчування.
Читайте також: Румунію чекає «гіркий» період без українського цукру.
Асоціація європейських споживачів цукру Cius прогнозує, що вже у вересні постачання цукру сягнуть максимально низького рівня, як наслідок — відбудеться закриття заводів і втрата робочих місць.
Джерело: propozitsiya.com