В Україні було зареєстровано рекордну кількість підприємців

Більшість українців займаються роздрібною торгівлею.

1245_5d03ac6782765.jpg (35.65 Kb)

В Україні було зареєстровано рекордну кількість підприємців. Найбільше нових ФОПів було створено у червні – понад 31 тисячу.

Як повідомляє Опендатабот, це найбільший показник не тільки за період повномасштабного вторгнення, а й за останні три роки. До цього, востаннє понад 30 тисяч нових підприємців було зареєстровано у червні та липні 2020 року.

За перше півріччя 2023 року українці відкрили та зареєстрували 134 тисячі нових ФОП, що становить майже 70% від кількості відкритих ФОП за весь 2022 рік.

Найбільш затребувані сфери
Більшість українців займаються роздрібною торгівлею, але як і раніше вистачає тих, хто вирішив працювати в сфері ІТ.

У першій половині 2023 року перше місце посіла роздрібна торгівля – нею офіційно почали займатися понад 38 тисяч українців.
Другим за популярністю залишається комп’ютерне програмування. Цього року в цій сфері власну справу започаткували вже 12 тисяч підприємців.
Замикає трійку надання інших індивідуальних послуг – у цій сфері почали працювати понад 8 тисяч ФОПів.
Популярні регіони
Лідером за кількістю новостворених ФОП у першому півріччі став Київ – трохи більше 19 тисяч.
Друге та третє місце посіли Дніпропетровська та Львівська області – майже 12 тисяч та 10+ тисяч ФОП відповідно.

Найгірші показники реєстрації – в тих регіонах, які повністю або частково окуповані та на території яких зараз відбуваються бойові дії.
Бізнес про час війни
У березні 2022 року Рада ухвалила закон про додаткові податкові стимули для підтримки бізнесу під час війни, який передбачав можливість фізичним особам та підприємствам з оборотом до 10 млрд грн сплачувати єдиний податок з обороту в обсязі 2% за правилами, встановленими для 3-ї групи платників єдиного податку, тобто зі звільненням від податку на прибуток, ПДВ та інших платежів.

30 червня 2023 року Верховна Рада ухвалила в цілому податковий законопроект № 8401, який передбачає скасування з 1 серпня єдиного податку в 2% і мораторію на перевірки для підакцизних товарів (алкоголь, тютюн, пальне), грального бізнесу та фінпослуг. Прийняття цього документа було умовою, передбаченою угодою з МВФ.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *