Ця цінна бобова культура є прекрасним кормом для сільськогосподарських тварин. Два кілограми люцернового сіна прирівнюються за поживністю до кілограма вівса. Крім того, люцерна, як і всі бобові, може бути прекрасним сидератом, який збагатить ґрунт азотом, пише pro-consulting.ua.
Коріння цієї рослини йдуть в землю на кілька метрів, тому люцерна добуде собі воду навіть в посушливих регіонах, однак при застосуванні поливу її врожайність зростає вдвічі.
Люцерну вирощують навіть в пустелях Аравійського півострова, але чомусь в Україні їй приділяють незаслужено мало уваги.
Інвестувавши в виробництво люцерни в нашій країні, можна зайняти вільну рентабельну нішу бізнесу, попутно відновивши продуктивність збіднених ґрунтів.
Аналітиками Pro-Consulting підготовлений бізнес-план вирощування люцерни на площі 1,5 тис. гектарів. Застосування сортів насіння Серафима дозволить щорічно одержувати 100 тис. тонн цінної зеленої біомаси. Після сушіння з неї вийде близько 25 тис. тонн сіна, яке буде пресувати в тюки по 20 кг і поставлятися на експорт.
Для вирощування люцерни найбільш підходять ґрунтово-кліматичні умови південного сходу України – Дніпропетровська, Запорізька області. Там же недалеко розташовані і українські порти, через які отримане сіно відправлятиметься на ринки арабських країн, які гостро потребують кормів для худоби.
Вже на другий рік з моменту початку реалізації бізнес-плану виручка від продажу люцерни перевищить 1 млн доларів США, що дозволить покрити всі витрати на організацію підприємства. На третій рік грошовий обсяг продажів подвоїться і буде залишатися стабільним протягом наступних трьох років.
Після закінчення циклу життя люцерни, поле можна буде знову засіяти, витративши малу частину отриманих доходів. А можна перейти і на іншу культуру, оскільки ґрунт після люцерни буде рясно збагачена азотом та іншими поживними речовинами, а люцерною засіяти нову збіднену ділянку. Таким чином інвестор зможе одночасно збільшувати свій капітал і підвищувати продуктивність землі.
Джерело: agroreview.com