Незважаючи на те, що Китай є світовим лідером з валового збору волоського горіха, представники цієї країни готові купувати горіх в Україні. Про це розповів Президент асоціації горіховодів України Володимир Пахно. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ukrainefood.org.
«Китай займає перше місце в світі з валового збору, але, в той же час, вони двічі до мене приїжджали і говорили, що готові купувати весь український горіх доброї або поганої якості. Тобто, ще нового врожаю горіха немає, а вже контракти готуються, закупівля йде», – повідомив Пахно в коментарі АгроЮг.
Керівник профільної асоціації вважає, що, крім Китаю, ринок збуту українського волоського горіха необмежений.
«Що стосується подальших покупок або продажів в Європу, в Азію. Тільки в Європі брак горіха налічує приблизно 100 тисяч тонн. Я вже не кажу про країни Перської затоки, азіатські країни. У них горіхи використовуються всюди. Тому ринок збуту необмежений. Другий момент – збільшення населення Індії, Китаю», – відзначає фахівець.
У той же час президент асоціації відзначає, що в Європі на сьогоднішній день впали ціни на волоський горіх. На це вплинуло кілька чинників: від відмови Китаю купувати волоський горіх з США, до появи на ринку нових гравців, таких як Чилі, де вже в минулому році збирали досить об’ємний урожай горіха.
«Якщо раніше цілий горіх коштував в межах від 4-5 євро, то останні ціни зараз десь 2-2,4 євро. Але, в той же час, ми знову займаємо перше місце з експорту волоського горіха, займаємо третє місце по валовому збору – випередили Іран, попереду нас лише Китай і США», – розповідає президент асоціації.
У той же час, він нарікає на якість українського горіха.
«На жаль, якість українського горіха не завжди нормальна з тієї причини, що сьогодні ще близько 60-70% – горіх, зібраний з населення. Цей горіх не зовсім задовільної якості. Коли я розмовляю з філіями, питаю, скільки разів на рік ви поливаєте горіх, обприскуєте – відповідь однозначна «жодного разу». Горіх – це жива істота. І так само, як доглядають за помідорами, деревами, як будь-яка інша істота – вона хоче пити, їсти. Тому його потрібно підгодовувати, йому не вистачає мікроелементів, потрібно додавати. І тоді він буде світлим і доброї якості. Плюс – потрібно формувати крону, тому що горіх любить світло і тепло. Тому сьогодні ми робимо більше акцент на ті горіхи, які отримуємо в промислових садах, яким 3-4 і більше років. І це вже сортовий горіх. А той, що з населення піде на потреби внутрішнього ринку», – резюмує Володимир Пахно.
Джерело: propozitsiya.com