Тимофій Милованов
Мінекономіки створює належні умови для розвитку агропідприємств та зростання доходів людей, які працюють у секторі, написав на своїй сторінці у Facebook міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на сторінку Т. Милованова у Facebook.
Він зазначив, що міністерство відповідає за 3 головні напрями: аграрна політика та земельні відносини, сільський та аграрний розвиток, безпечність і якість харчових продуктів.
«Сектор демонструє позитивну динаміку: +1,1% приріст виробництва продукції сільського господарства (у 2019 р. до 2018 р.), 75,1 млн т — зібрано рекордний урожай зернових та зернобобових культур, +9,2% — приріст експорту АПК (експорт продукції в цьому році $22,2 млрд)», — написав Милованов.
Він додав, що зараз рівень заробітної плати в сільському господарстві вирівнявся із середнім по країні (із 85% до 100%). У 2019 році від держави фермерам надійшло 4,4 млрд грн за програмами держпідтримки. Кошти отримали майже 1700 підприємців та понад 230 тис. українців.
Завдяки проактивній переговорній позиції та високій якості української продукції, наш агросектор має лідерські позиції у рейтингах світових експортерів (олія, ячмінь, кукурудза), а міжнародна торгівля агро — позитивний баланс на понад $16 млрд», — додав Тимофій Милованов.
«У 2019 році ми виконали заплановану підготовчу роботу для земельної реформи. Нарешті ми зможемо детінізувати цей ринок, встановити прозорі правила роботи, підтримати фермерів у розвитку їхніх господарств, захистити людей від втрати паїв через нечесні оборудки. Ринок землі реально вивести із тіні вже цього року, адже забезпечено прозорість інформації та наповнення кадастру, планується створення інфраструктури просторових даних, розроблено програми підтримки фермерів дешевим кредитним ресурсом», — написав міністр.
Також Милованов відзначив, що спільно із парламентським аграрним комітетом міністерство має допрацювати 13 стратегічно-важливих законопроєктів за напрямами «земельна реформа», «аграрна політика», «розвиток сільських територій», «аграрний розвиток» та «безпечність та якість харчової продукції».
«Вже 2020 року агросектор може стати ще більш потужним драйвером розвитку української економіки. Легальним та із зрозумілими й прозорими правилами», — підсумував Тимофій Милованов.
Джерело: propozitsiya.com