Україна за підсумками 2019 року збільшила експорт меду на 12,7% – до 55,6 тисячі тонн, при загальному виробництві близько 110 тисяч тонн, повідомив експерт медового ринку Валерій Курейко.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УНІАН.
“Експорт меду за підсумками 2019 року — 55,6 тисячі тонн на більш ніж 100 мільйонів доларів. Це на 12,7% більше, ніж у 2018 році”, — сказав він.
Він зазначив, що українські експортери минулого року вичерпали квоту на безмитний експорт меду в Євросоюз обсягом 6 тисяч тонн менше ніж за два тижні. Так само швидко експортери вичерпали квоти й у 2020 році.
Як повідомив Курейко з посиланням на дані операторів ринку, у 2019 році обсяг виробництва меду в Україні досяг 110 тисяч тонн. При цьому в офіційній статистиці ця цифра відсутня.
“У 2010 році, за даними Мінагропроду, в Україні було зібрано понад 70 тисяч тонн меду, а експортовано 5 тисяч тонн, тобто внутрішній ринок спожив 65 тисяч тонн. Всі ці роки в Україні залишається не менше 50 тисяч тонн. Якщо ми говоримо, що на експорт у 2019 році пішло 55 тисяч тонн, стільки ж і залишилося для внутрішнього ринку. Але через те, що пасічники не реєструються, ми цього меду не бачимо в статистиці”, — сказав він.
За словами Курейко, в середньому споживання меду серед українців становить 1-1,1 кілограма на рік на душу населення. При цьому рекомендована норма в день для дорослої людини — 50 грамів, або 1-2 столових ложки в день. Також експерт зазначив, що в Україні зараз працюють близько 500 тисяч пасічників, багато з яких не зареєстровані.
Щодо виробництва меду у 2020 році Курейко уточнив, що країна зможе утримати тогорічні позиції за нормальних погодних умов.
“Якщо не буде пізніх заморозків, якщо для лип буде достатньо вологи, а в липні для соняшнику і для гречки буде сонце, і якщо погодних катаклізмів не буде — 100-120 тисяч тонн ми зберемо”, — сказав він.
При цьому він зазначив, що аномально тепла зима в поточному році могла змусити вийти бджіл із зимівлі раніше і послабити їх.
Джерело: propozitsiya.com