Онлайн-продажі продуктів харчування: як змінюється світовий ринок

З впровадженням політики “соціального дистанціювання” продуктові ритейл-мережі зіткнулися з величезним ажіотажем і для багатьох із них це стало викликом.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на epravda.com.ua.

Покупці в очікуванні того, що скоро вони, в принципі, не зможуть виходити в магазин, змітали продукцію з полиць за лічені години. З іншого боку, все більше число покупців почали шукати можливість придбати продукти онлайн.

Наприклад, число пошукових запитів “grocery delivery” у США побила всі рекорди (рівень популярності запитів наближається до максимально можливого значення 100 станом на 27 березня 2020 року).

Rakuten Intelligence проаналізував дані з продажів онлайн-ритейлерів (до таким відносяться Amazon з його сервісом Amazon Fresh, сервіс по доставці продуктів харчування Instacart, сервіс Walmart to Go від Walmart, Kroger та інші продуктові онлайн-рітейлери).

У період з 12 по 15 березня 2020 р. обсяг онлайн-замовлень істотно зріс порівняно з аналогічним періодом 2019 р. Кількість замовлень через такі онлайн-сервіси за ці чотири дні зросла більше, ніж на 150% порівняно з аналогічним періодом 2019 р.

В розрахунок включені як замовлення, які були доставлені до дверей, так і замовлення click and collect (коли замовлення збирається в магазині і покупець приїжджає готовий забрати замовлення в пункт видачі).
При цьому в доларовому вираженні зростання було ще більш істотним (на 210%), що свідчить про зростання середнього чека (більші покупки про запас).

Зростання замовлень і продажу продуктів харчування через онлайн-канали у грошовому вираженні за період 12-15 березня 2020 в порівнянні з аналогічним періодом 2019 р.

Кількість замовлень через послугу самовивозу (або click and collect) зросла на 83%, а в доларовому вираженні – більше, ніж у два рази в порівнянні з аналогічним періодом 2019 р. Варто відзначити, що в розрахунок приймалися замовлення як продовольчих, так і непродовольчих товарів.

Третина покупців, опитаних 13 березня консультантами Gordon Haskett Research Advisors, сказали, що купували продукти харчування онлайн протягом останнього тижня, а 41% з них робили це вперше. 

З одного боку такий стрімкий зріст можна розглядати як тимчасовий, але багато аналітиків сходяться на думці, що нинішня ситуація вимушеної ізоляції зіграє на руку продуктовим онлайн-ритейлерам і допоможе сформувати у покупців довгострокову звичку купувати продукти харчування онлайн.

За даними Business Insider, в грудні 2019 р. тільки 10% покупців в США регулярно здійснювали покупки продуктів харчування онлайн, але це може дуже швидко змінитися і вже змінюється. Дослідження показують, що з кожною новою покупкою онлайн все більший відсоток покупців відзначає збільшення зручності у вигляді економії часу.

Можна сказати, що вже після третього замовлення формується звичка купувати онлайн та користувачі “приклеюються” до онлайн-каналу продажів (звичайно ж, якщо їм сподобався досвід взаємодії з сервісом).

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *