«М’які» інсектициди для захисту ріпаку

В умовах сезону – 2020 посіви ріпаку озимого через нетипові погодні умови розпочали відновлення весняної вегетації на 2-3 тижні раніше порівняно з минулим роком. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-реліз «UKRAVIT».

В цей же час активізувалась значна частина шкідників, перезимівлі яких сприяла тепла безсніжна зима. Тому при стабілізації температурного режиму розпочнеться масовий літ і заселення посівів ріпаковим квіткоїдом, оленкою волохатою, прихованохоботниками та ріпаковим пильщиком. Однак яскраво-жовті квіти ріпаку приваблюють не лише шкідників, але й бджіл, джмелів та інших корисних ентомофагів. 

В даній ситуації рекомендується використовувати так звані «м’які інсектициди». Деякі діючі речовини в силу свого механізму дії, селективності та фізико-хімічних властивостей володіють меншою токсичністю для бджіл порівняно з піретроїдами, фосфорорганікою та більшістю неонікотиноїдів. 

Для оцінки токсичності кожної діючої речовини щодо бджіл використовується показник ЛД50 контактно мкг/бджолу – це середня статистично отримана однократна доза пестициду у мікрограмах на бджолу, яка може спричинити загибель 50% корисних комах при контакті із нею. Чим більший даний показник, тим більша кількість препарату повинна потрапити на бджолу, щоб спричинити загибель, а отже, тим він «безпечніший».

Враховуючи це, компанія «UKRAVIT» має у своєму портфелі інсектициди, які дозволяють захистити посіви ріпаку та сади в період цвітіння. Зокрема, це АЦ Люкс (ацетаміприд, 200 г/кг) та Лювітор (тіаклоприд, 240 г/л). Основна їхня перевага – це низький рівень токсичності щодо корисних ентомофагів. Ці інсектициди відносяться до хімічного класу неонікотиноїди – це системні діючі речовини із контактною та кишковою дією, що блокують ацетилхоліновий рецептор.

Однак за фізико-хімічними властивостями відмінності все ж таки є: розчинність ацетаміприду у воді 2950 мг/л, а тіаклоприду – лише 184 мг/л. Це свідчить про високу системність в рослині першого та його здатність захищати необроблені частини і триваліший захист другого – за рахунок локалізації діючої речовини у оброблених частинах рослин. Показник водного фотолізу (здатність зберігатись під дією ультрафіолету у днях) для тіаклоприду стабільний, а для ацетаміприду становить 34 доби. АЦ Люкс (0,15-0,25 кг/га) та Лювітор (0,3-0,4 л/га) ефективно контролюють шкідливих комах. 

Минулого року ми представили ринку наш новий інсектицид Колібріс, одна з діючих речовин якого добре відома – тіаклоприд, а інша володіє принципово іншим механізмом дії – новалурон. Варто відразу зазначити, що ЛД50 новалурону становить > 100 мкг/бджолу. Колібріс (тіаклоприд, 280 г/л + новалурон, 120 г/л) – це продукт для повноцінного захисту ріпаку від найширшого спектра шкідників.

Комбінація неонікотиноїду та бензоїл-сечовини забезпечує надійний контроль шкідників на всіх стадіях їх розвитку. Це реалізується, в першу чергу, за рахунок новалурону, який порушує біохімічні процеси утворення хітину – складової кутикули шкідників і призводить до неможливості переходу личинок з однієї стадії в іншу. Цикл розвитку шкідників припиняється, і вони гинуть. 

Слід пам’ятати, що обприскування необхідно проводити у вечірні, нічні, інколи у ранкові години, а не в період масового льоту корисних ентомофагів!

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *