Інститут рису НААН України (Скадовський район Херсонщини) вперше відправив до Казахстану цілу партію з сорока тонн насіння рису.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на newday.kherson.
Його вартість для зарубіжних партнерів була такою ж, як і на внутрішньому ринку – близько шістнадцяти гривень за кілограм у еквіваленті. Однак угоду науковці вважають дуже перспективною заявкою на подальше співробітництво. Адже площа рисових плантацій у Казахстані складає сто тисяч гектарів, і тамтешні аграрії зацікавлені у впровадженні високопродуктивних сортів.
А рисоводам Таврії їм є що запропонувати: чверть із експортної партії «білого золота» склало насіння нових сортів «Фагот» і «Червоний», над виведенням яких скадовські селекціонери працювали майже десятиріччя.
«Фагот» – сорт ранньостиглий, і його врожай можна збирати уже на початку вересня, «випередивши» затяжні осінні дощі. До того ж, його зерна крупні, а врожайність сягає дев’яти тонн з гектару. Інший сорт «Червоний» назвали так через червонуватий колір його зерен. Але перевага цього творіння науковців не в кольорі, а в користі для здоров’я. Такий рис можна вживати в їжу не шліфованим, і це дозволяє зберігати в кожній зернині повний набір амінокислот та рослинного білку, який засвоюється людським організмом на 98%. Для порівняння: у звичайному шліфованому рисі його в п’ять-шість разів менше.
Втім, нові сорти рису вітчизняної селекції будуть вирощувати не тільки в Казахстані, а й у нас. Директор Інституту рису Володимир Дудченко розповів, що цьогоріч «Фагот» висадять на сотні гектарів плантацій Скадовського й Каланчацького районів, а «Червоний» – на двадцяти гектарах у Каланчацькому районі. Загалом же інститут і його підсобне господарство цьогоріч відводять під вирощування рису вісімсот гектарів своїх угідь.
Джерело: propozitsiya.com