У ТОВ «Енограй» (Херсонська обл.) 700 га плодових і кісточкових садів, які постраждали від нічних квітневих заморозків, рятують за допомогою бджіл.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Український проєкт бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP).
Три тижні тому в господарство привезли вулики з бджолами. І хоча від морозу там загинуло від 30 до 60% квіток, у залежності від культури, практично всі квітки, що встояли, зав’язалися завдяки бджолам.
«До допомоги бджіл ми вдаємося вже не один рік. Запилення в квітучих садах не тільки підвищує врожайність, але й покращує розмір, форму, словом, якість плодів, – розповів директор ТОВ «Енограй» Максим Литвиненко.
За словами садівників, завдяки перехресному запиленню урожайність плодово-ягідних культур підвищується на 20-50%.
«Якщо пилок потрапляє з тичинки на товкач квітки однієї і тієї ж рослини, то відбувається самозапилення, а якщо на квітку потрапляє пилок іншої рослини, відбувається перехресне запилення. В результаті перехресного запилення утворюється більше зав’язі, крупніші плоди та насіння, а рослини з цього насіння виростають сильні, життєздатні», – зазначив Олександр Якущенко, бджоляр, член групи виробників «Херсонські бджолярі».
Зараз у садах «Енограю» «працюють» 100 бджолосімей, вони запилюють яблуні, персики та черешні. Щоб створити бджолі комфортні умови праці, бджолярі готуються з осені, виконують цілий комплекс робіт.
На оголошення господарства про запилення відгукнулися три херсонських бджолярі, двоє з яких – члени групи «Херсонські бджолярі», яку супроводжує громадська організація «Земля Таврії» в рамках реалізації Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва.
Джерело: propozitsiya.com