Розробка ізраїльського стартапу вже пройшла успішні випробовування на плодових насадженнях.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ynetnews.com.
За різними оцінками у Європі зникло від 60 до 80% корисних комах-запилювачів рослин. Це пояснюється різними чинниками — від поширення серед бджіл небезпечних захворювань до впливу пестицидів.
Очевидним є те, що за збереження нинішньої негативної динаміки вже за декілька років може постати серйозна проблема із вирощуванням сільськогосподарських культур, особливо у садівництві. Саме тому науковці у різних країнах працюють над технологіями штучного запилення.
Нещодавно з’явилась розробка ізраїльського стартапу Edete, у якій використана технологія наскрізного автоматичного запилення. Вона передбачає застосування спеціальної горизонтальної щогли із десятком «гармат», які вистрілюють пилок на квітучі рослини.
Технологія розрахована на двоетапне застосування. На першому етапі здійснюється механічне збирання пилку на квітучих рослинах, який потім зберігається впродовж року в холодильнику. При цьому, за словами розробників, вирішується проблема десинхронізації різних сортів культурних рослин. Наступного сезону цей пилок розподіляється по насадженнях за допомогою автоматизованого пристрою.
Механічний запилювач може працювати цілодобово, за будь-яких температур, забезпечуючи майже стовідсоткове запилення усіх відкритих квіток. Результати використання технології на плодових насадженнях є досить оптимістичними, що дає підстави сподіватися на її стрімке подальше впровадження в різних країнах світу.
Звісно, що і ця, і інші схожі за призначенням розробки, наразі є відносно обмеженими у сфері застосування та можуть потребувати істотних інвестицій із боку фермера. Однак у перспективі вони можуть стати підстраховкою для зникаючих комах-запилювачів.
Джерело: propozitsiya.com