Незабаром жнива, а фермери так і не отримали компенсацію за втрату посівів

Незабаром південні регіони України розпочнуть кампанію зі збирання зернових. Та для значної кількості господарств, котрі внаслідок посухи втратили посіви, про це можна тільки мріяти, адже пройшло вже 3 місяці, а фермери не отримують обіцяну компенсацію втрат. Таке написав у своїй колонці на ЛІГА.net Денис Марчук, експерт із питань аграрної політики, місцевого самоврядування, адміністративно-територіальної реформи, розвитку сільських територій.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на apk-inform.com.

Він нагадав, що Всеукраїнська Аграрна Рада ще на початку квітня запропонувала швидкий механізм допомоги постраждалим регіонам, адже вбачала два шляхи вирішення порушеної проблеми.

Перший — підготувати та внести на розгляд Верховної Ради України проект закону про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік», у якому передбачити нову бюджетну програму щодо компенсації збитків сільськогосподарських товаровиробників від несприятливих погодних умов за рахунок зменшення наполовину обсягу бюджетних призначень за бюджетною програмою «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників».

Другим шляхом, за словами Д. Марчука, було розробити та внести на розгляд Кабінету міністрів України проект постанови про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки сільгосптоваровиробників, затвердженому постановою Кабінету міністрів України від 8 лютого 2017 р. №77. Вказаними змінами передбачити новий напрям використання — компенсація збитків сільськогосподарських товаровиробників від несприятливих погодних умов та доручити Мінекономіки під час розподілу спрямувати на нього не менше половини коштів, передбачених за відповідною бюджетною програмою.

«Ми й надалі відстоюватимемо питання щодо надання державної підтримки з бюджету аграріям, що втратили врожай. За цими аграріями стоять не тільки їх родини, а й великі трудові колективи і громади, які значну частку коштів отримували від обробітку землі. Якщо не допоможемо зараз, втратимо в перспективні набагато більше», — підсумував він.

 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *