Жнива в господарствах Дніпропетровської області перейшли екватор, і станом на 21 липня намолот пшениці склав 2 млн тонн, розповіли директор Інституту зернових культур Владислав Черчель та завідувач лабораторією агробіологічних ресурсів селекційно-дослідної станції Інституту зернових культур Микола Солодушко.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на apk-inform.
Вони зазначили, що в Україні зібрано вже понад 14 млн тонн зерна. За словами аграріїв, збирання врожаю йде непоганими темпами. Південь країни не виправдав очікувань через посушливу зиму, проте схід, центр та, зокрема, Дніпропетровщина покращили свої результати.
«І це на фоні того, що ми недосіяли приблизно 1 млн га озимих культур. Тим не менш, очікується зібрати врожай на рівні 26,5 млн тонн валу саме озимої пшениці. Вже зараз, на екваторі збирання, можна спрогнозувати ціну 5,5 тис. грн/т, і це дуже непогано. Хоч ця ціна менша, ніж у 2018 р.», — розповів В. Черчель.
Цьогоріч фахівці не беруться прогнозувати рекордний урожай зернових і зернобобових, проте сподіваються, що він не буде набагато нижчим, ніж тогорічні максимальні 75,08 млн тонн.
«Ціни на хліб — це те, що хвилює багатьох громадян. І вони формуються в залежності від багатьох факторів. Не завжди це кількість зібраної пшениці. Це і політична ситуація в країні, і ціни на паливо, на електроенергію. Можна вже зробити прогноз, що хліб здорожчає ближче до осені, коли буде зібрано весь урожай. І це здорожчання буде на 10-15%», — прогнозує В. Черчель.
Джерело: propozitsiya.com