Британські експерти розповіли про методи гербіцидного захисту в умовах заборони певних пестицидів

Британські аграрії змушені шукати нові шляхи боротьби з поширеними бур’янами, оскільки через зміни у законодавстві щодо використання певних хімічних речовин в агровиробництві були заборонені найбільш ефективні гербіциди.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на superagronom.

Розповідали про це експерти на «Британському семінарі з інновацій в агрономії: зміни клімату, шкідники та добрива», організованому Посольством Великої Британії в Україні.

Так, Саймон Ревелл, менеджер експортних продажів Claydon Drills, зауважив, що серед найбільш шкодочинних бур’янів, що засмічують посіви місцевих фермерів, вирізняються лисохвіст лучний та пажитниця. За його словами, той же лисохвіст (black-grass) раніше добре контролювався гербіцидами і його можна було прибрати ще з осені. Зараз більшість дозволених діючих речовин із ним не справляються, тож тепер британські фермери бачать цей бур’ян на своїх полях і навесні, адже він вже виробив резистентність до пестицидів. При цьому ті речовини, якими можна було б контролювати лисохвіст, впливають і на культурні рослини та знижують урожайність.

Не меншою проблемою є і пажитниця (rye-grass). Особливо для аграріїв, які вирощують злаки. Як зі свого боку додав Пітер Уолдок, засновник та керуючий директор британської компанії Growing Earth Consultancy, досить добре цей бур’ян контролювався Лінуроном, гербіцидом із групи хлорорганічних сполук та похідних сечовини. Наразі цей препарат заборонений до використання, тоді як пажитниця поширюється на полях дедалі більше, а інші препарати не такі ефективні проти неї.

Серед способів вирішити проблеми з гербіцидним захистом експерти вказують, зокрема, на механічний.

Так, компанія Claydon Drills, яку представляє Саймон Ревелл, пропагує застосування системи strip-till. Їхній комплексний підхід передбачає використання розробленої компанією борони Straw Harrow. Для механічного способу боротьби з бур’янами було спеціально змінено певні конструктивні характеристики цього агрегату.

«До появи сходів ми використовуємо борону Straw Harrow. Вона працює на глибині 3-4 см й розпушує ґрунт настільки акуратно, наскільки це можливо. З одного боку, так ми боремося з бур’янами. А з другого — допомагаємо насінню культурної рослини краще вкорінитися, при цьому у ґрунті залишається більше вологи. Поліпшується схожість насіння і зрештою підвищується врожайність», — зауважив пан Саймон.
За його словами, система strip-till, яку його компанія допомагає впроваджувати не лише британським, а й фермерам інших країн, дає змогу вирішувати ще цілу низку проблем, у тому числі захисту від хвороб та шкідників, кращого живлення, економії ресурсів та поліпшення структури ґрунту.

 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *