Україна в умовах пандемії може стати гарантом світової продовольчої безпеки, — Кулеба

Дмитро Кулеба

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявляє, що пандемія коронавірусної інфекції створює для України можливість утвердити статус світової житниці для гарантування продовольчої безпеки, йдеться в статті міністра «Годуй і владарюй».

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на unian.

Зокрема, глава МЗС сформулював власне бачення національної ідеї України, яка стосується ролі України як гаранта світової продовольчої безпеки. Як зазначає міністр, пандемія COVID-19 несе Україні як загрози, так і неочікувані можливості. 

«За даними ООН, наразі близько 820 млн осіб у світі хронічно недоїдають, з них 113 млн живуть у голоді. Пандемія вже погіршила і ще погіршить цю ситуацію. Зупинка повноцінного сполучення розірвала усталені ланцюги постачання продовольчих товарів. Стало очевидним, що глобальна економіка, до якої всі звикли, насправді неймовірно вразлива. Статистика голоду вже почала зростати. В таких умовах українська житниця набуває несподівано високої ваги», — наголосив Кулеба. 

На його переконання, коронавірус створює унікальну можливість для України. 

«Майже через століття після трагічного випробування геноцидом Голодомору стати «Світовою Житницею 2.0». Не тією, з якої вивозять зерно заради «золота партії», а тією, яка здатна гарантувати продовольчу безпеку собі й партнерам. Цим здобуваючи авторитет та вплив на світовій арені. Звучить амбітно, але реалістично», — вважає Кулеба. 

Він переконаний, що в нових умовах питання продовольчої безпеки має всі шанси стати актуальнішим за питання цін на енергоносії. 
У цьому зв’язку, місце України в світі має формулюватися як «гарант світової продовольчої безпеки».

Міністр додав, що від початку пандемії українські дипломати бачать, як зростає зацікавленість в імпорті з України традиційних продуктів. Географія запитів — від Чилі до Індії. 

«У топі — кукурудза, пшениця, ячмінь, соєві боби, корми для тваринництва, пшеничні висівки, рослинні олії, насіння олійних культур, горіхи, солод, окремі види овочів та фруктів. Аналітика МЗС свідчить про великий потенціал українського продовольства в країнах Африки, Близького Сходу, Центральної та Південної Азії, окремих регіонах Латинської Америки», — заявив Кулеба. 

Також він зауважив, що зовнішньополітичне відомство прагне максимально розширити й вдосконалити пропозицію на продовольчому ринку.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *