Стресова ситуація, пов’язана з посухою, стала головною перешкодою для гарного врожаю, і ця проблема не зникне найближчим часом. На щастя, тут можуть допомогти певні асоційовані з коренями бактерії.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на sciencedaily.com.
Рослини мають тісний зв’язок із бактеріями, які відіграють надважливу роль в житті планети. Вони відповідають за створення життєдайного середовища та допомагають різним організмам виживати.
«Ми знаємо, що мікробіоми, які є спільнотами мікроорганізмів у певному середовищі, дуже важливі для здоров’я рослин», — заявив Девін Коулман-Дерр, науковий співробітник кафедри біології рослин і мікробів Каліфорнійського університету в Берклі.
Вчений вивчає, як посуха впливає на мікробіом сорго. Нещодавно він представив свої дослідження на віртуальній щорічній зустрічі ASA-CSSA-SSSA 2020 року. Результати показують, що деякі бактерії, які живуть у коренях сорго, працюють разом із рослиною для зменшення стресу. Це унікальне поєднання призводить до взаємної користі.
«У рослин є гормони, які допомагають їм вирішити, як витрачати енергію, — говорить Коулман-Дерр. — Мікроби можуть маніпулювати цією системою і спричиняти зміни у процесі прийняття рішень».
Деяким бактеріям і грибам судилося заселяти певні рослини. Так, бактерії зацікавлені в тому, щоб коріння, в якому вони мешкають, було будинком їхньої мрії, йдеться у матеріалі. Якщо бактерія співпрацює з рослиною, щоб допомогти їй рости під час сухої погоди, вона, по суті, будує для себе кращий дім.
Практично всі аспекти життя рослини пов’язані з присутніми мікробами. Коли рослина спрагне, вона може привести в дію весь мікробіом. Посуха спричиняє різкі зміни у взаємодії бактерій та рослинних партнерів.
Додаткові бактерії можуть бути набрані, щоб допомогти рослині пережити суху погоду. Ці мікроби можуть впливати на гормони рослини, щоб стимулювати більший ріст коренів, що допоможе рослині дістати більше води.
«Ми хочемо знати, чи зможемо ми це контролювати, — сказав Коулман-Дерр. — Чи є можливість маніпулювати наявним мікробіомом, щоб допомогти сорго впоратися зі стресом?».
Якщо вченим все ж таки вдасться підтвердити можливість управляти мікробіомом, це дозволить вийти на нову стежку розвитку сільського господарства в цілому. Можливо, мікроби, захищаючи свої «живі будинки», дозволять рослинам стати більш посухостійкими і краще адаптуватись до стрімкої зміни клімату.
Джерело: propozitsiya.com