Три підприємства Ostchem («Сєвєродонецьке об’єднання Азот», Черкаський «Азот» і «Рівнеазот»), що входять в Group DF, 28 грудня 2020 року виграли суд другої інстанції проти Антимонопольного Комітету України.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на сайт groupdf.com.
28 грудня 2020 року, Північний апеляційний господарський суд визнав незаконним рішення Антимонопольного комітету від 5 вересня 2019 року (про примусовий поділ групи Ostchem та застосування максимально можливого штрафу в розмірі 107 мільйонів гривень).
Суд залишив в силі рішення Київського Господарського суду про визнання незаконними звинувачень азотної групи Ostchem у зловживанні монопольним становищем на ринку азотних мінеральних добрив.
«Насправді, ми сподівалися на таке рішення суду через те, що всі звинувачення з боку АМКУ попереднього складу були побудовані на недостовірній інформації та перекручених даних. Рішення суду ми отримаємо через кілька днів», — прокоментував Олег Арестархов, директор з комунікацій Group DF.
«Група наших адвокатів в суді довела, що АМКУ, виносячи своє рішення, не вірно рахував долі на ринку наших виробників і відповідно прийняв незаконне рішення. У АМКУ не було законних підстав для того, щоб зробити висновок про монопольне становище заводів «Остхем» і відповідно, АМКУ не зміг довести в суді факт зловживання монопольним становищем. Також, в суді було показано, що при ухваленні свого рішення АМКУ використовував необ’єктивну інформацію і дуже суб’єктивну аргументацію. Використовувалися методики і практики визначення товарних, географічних та часових меж ринку, які не відповідають та суперечать власними методиками АМКУ і практикам антимонопольного відомства ЄС. Такий висновок був також підтверджено провідними міжнародними експертами в галузі конкурентного права, включаючи Керівника Комітету з конкуренції Конференції ООН з торгівлі і розвитку (UNCTAD)», — прокоментував Ігор Гольченко, директор з GR Group DF.
Нагадаємо, 29 липня 2020 року рішення Антимонопольного комітету про зловживання монопольним становищем і примусовий поділ АМКУ було успішно оскаржене адвокатами Ostchem в Київському Господарському суді Києва.
Джерело: propozitsiya.com