Уряд спрямував на рахунки 16 тваринників Рівненщини понад 10 мільйонів гривень.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на vse.rv.ua.
Шість агроформувань отримали відшкодування в сумі 9,4 млн грн за закуплені ними 714 голів племінної худоби. Десять агроформувань — відшкодування в сумі 772 тис. грн за закуплену у підприємств (об’єднань) з племінної справи у тваринництві ідентифіковану сперму бугаїв.
Для 629 власників бджолосімей області з держбюджету надійшло майже 4 мільйони гривень спеціальної бюджетної дотації. Найбільшу державну підтримку отримали пасічники Володимирецького, Здолбунівського, Гощанського, Дубенського та Корецького районів. Дотація за бджолосім’ю надавалась на безповоротній основі фізичним особам та суб’єктам господарювання, які є їх власниками.
Понад 3 млн грн виплачено фермерам за утримання 602 корів молочного напряму. За таким показником Рівненщина — у трійці серед регіонів. Загалом дотацію за утримання корів отримали 25 фермерських господарств області. Серед них 9 — без статусу юридичної особи на загальну суму — 835 тисяч грн.
Два підприємства, які вирощують малину, суницю та обліпиху, отримали фінансову підтримку від держави. Уряд виділив фермерам загалом 1 мільйон 345 тисяч гривень. Зокрема, частково компенсовані витрати вартості садивного матеріалу (до 80 відсотків вартості без ПДВ) в сумі 1241,5 тис. грн; за роботи із встановлення систем краплинного зрошення (до 30 відсотків вартості без ПДВ) — 33,5 тис. грн; за придбані техніку та обладнання (до 30 відсотків вартості без ПДВ) — 70,8 тис. грн.
Півсотні сільськогосподарських підприємств скористалися допомогою від держави. Вони закупили 124 одиниць техніки та обладнання. Їх часткову вартість відшкодували з державного бюджету. На рахунки надійшла компенсація — 12,4 мільйона гривень.
63 агровиробників отримали часткову компенсацію за користування кредитами у 2020 році. Для них спрямовано 27,5 млн грн бюджетних коштів. Компенсація надається суб’єктам господарювання АПК, які займаються усіма видами сільськогосподарської діяльності та переробкою сільськогосподарської продукції. Розмір відшкодування складає 1,5 облікової ставки Національного банку, що діє на дату нарахування відсотків, але не вище розмірів, передбачених кредитними договорами, зменшених на 5 відсоткових пунктів.
Також аграрії отримали підтримку із відшкодування вартості тваринницьких об’єктів — 1,1 млн грн; об’єктів зберігання та переробки зерна — 2,8 млн грн.
Продовження більшості програм АПК заплановано і на наступний рік.
Джерело: propozitsiya.com