Рада підтримала створення фонду гарантування кредитів у сільському господарстві

Верховна Рада на повторному першому читанні прийняла за основу законопроект № 3205-2 про Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві. Відповідне рішення підтримало 295 народних депутатів.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УНН. 

«До цього законопроекту долучились усі фракції та групи, і ми склали дуже гарний законопроект, який допоможе малому фермеру. Малий фермер в данному законопроекті — це до 500 га», — зазначив нардеп від «Слуги народу» Артем Чорноморов під час представлення законопроекту у Раді.

Як додав Голова Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Микола Сольський, проектом закону визначаються особливості створення та діяльності Фонду, тип власності та корпоративного управління. Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві є спеціалізованою небанківською фінустановою, частка держави у статутному капіталі складе не менше 51%.

«Учасниками Фонду можуть бути держави і міжнародні фінансові організації, участь приватного капіталу у ньому заборонена. Корпоративне управління фонду має здійснюватись професійною наглядовою радою, 3 з 5 членів якої повинні бути представниками держави», — додав він.

Відповідно до пояснювальної записки, для забезпечення доступу до фінансування малих та середніх суб’єктів підприємництва, що здійснюють діяльність у сільському господарстві, пропонується створити в Україні Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві, який надаватиме часткові гарантії на забезпечення виконання кредитних зобов’язань малих та середніх суб’єктів підприємництва, що здійснюють діяльність у сільському господарстві.

Часткові гарантії забезпечать наявність належного забезпечення для отримання кредиту і стимулюватимуть банки співпрацювати з малими та середніми суб’єктами підприємництва, що здійснюють діяльність у сільському господарстві, вважають автори законопроекту.

Документ визначає ключові питання діяльності Фонду, зокрема, такі як:

  • порядок формування статутного капіталу Фонду, умови його збільшення та зменшення;
  • порядок скликання, компетенція та порядок прийняття органами управління Фонду рішень.

 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *