Такого висновку дійшли учасники прес-конференції «Введення квот на імпорт міндобрив через суд: театр абсурду, за який заплатять аграрії», яка відбулася 2 квітня за підтримки ГС «Всеукраїнський аграрний форум».
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-реліз УКАБ.
«Суд вийшов за межі своїх повноважень. Він не може змусити колегіальний орган, яким є МКМТ, прийняти те чи інше рішення, адже кожен член колегіального органу за законом зобов’язаний голосувати відповідно до того, як він сам розуміє ситуацію», — говорить заступник голови ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада» Михайло Соколов.
Він зазначив, що суто з юридичної точки зору, у цьому випадку суд міг постановити, що у ході розслідування МКМТ були формальні порушення, з чим аграрна спільнота також не згодна, і, скажімо, змусити комісію переглянути рішення на основі повної інформації, яку виявили у ході судових засідань.
Професор Київської школи економіки Олег Нів’євський зауважує, що в Україні історія ліцензування та квотування імпорту завжди має корупційну складову.
Голова ГС «Аграрний союз України» Геннадій Новіков вбачає у такому рішенні ОАСК заангажованість та лобізм інтересів конкретного виробника: «Ринок міндобрив в Україні доволі монополізований. Саме з цієї причини українські сільгоспвиробники досі платили за добрива на 20–40% більше, ніж їхні колеги з ближнього закордону».
Генеральний директор асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Роман Сластьон нагадав, що Антимонопольний комітет ще 2019 року вимагав, щоб компанія продала один зі своїх активів і позбулася монопольного становища на ринку.
«У нас також викликає сумнів трактування поняття національного виробника, адже в публічному просторі вже неодноразово з’являлася інформація, що фонд «Промышленных активов», заснований «Внешэкономбанком» Росії, тримає в заставі практично усе майно ГК Ostchem», — підсумував свій виступ Роман Сластьон.
«Ми не хочемо вгадувати, будуть завтра добрива чи ні, адже ми прекрасно розуміємо, що квотування — це свого роду ручний режим. Яким буде механізм цих квот? Якщо призупиниться ввезення добрив, бо нібито розглядається процес ліцензування і видачі квот, в українського сільгоспвиробника не буде вибору у кого купувати і за якою ціною. Тому ми не залишимо цю ситуацію поза увагою і сподіваємося, що Мінекономіки подасть апеляцію щодо цього рішення», — сказала Марія Дідух, директор ГС «Всеукраїнський аграрний форум».
Джерело: propozitsiya.com