Протягом третьої декади квітня в країні продовжувала утримуватися дещо прохолодніша ніж зазвичай, з частими опадами, погода.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на НААН.
Середня температура повітря на більшій частині території країни була на 1-9°С нижчою за норму і становила 3-12°С тепла. Мінімальна температура повітря — знижувалася від 3°С тепла до 3°С морозу, на поверхні ґрунту — до 4°С морозу.
За даними Укргідрометеоцентру запаси продуктивної вологи під озимими культурами в орному шарі ґрунту (0-20 см) на більшості площ були достатніми та оптимальними (21-40 мм і більше), місцями у західних та північних областях відмічалося перезволоження. Недостатнім для цього періоду вологозабезпечення було на окремих площах Миколаївської, Запорізької, Харківської та Луганської областей (17-20 мм продуктивної вологи).
Протягом останнього тижня агрометеорологічні умови для росту та розвитку рослин озимих культур були не однозначними. Пізня весна та недобір тепла призвели до того, що фазовий розвиток рослин, як озимих, так і ярих культур, відбувається на два тижні пізніше середньобагаторічних строків. Озимі культури у кінці квітня знаходяться у фазі «вихід у трубку».
Понижений температурний фон у квітні та задовільні умови зволоження сприяли проникненню кореневої системи озимих культур у більш глибокі шари ґрунту, що дещо підвищить у подальшому їх стійкість до посухи. Збільшилась кущистість рослин, що обумовило дещо вищу густоту стебел, ніж у минулому році.
На кращих посівах пшениці озимої висота рослин становить 15-38 см, загальна кількість стебел нараховує 800-1350 штук/м2, на задовільних — 550-1100 штук/м2. Стан посівів озимих зернових культур переважно добрий та задовільний.
Науковцями Інституту захисту рослин НААН проведено моніторинг фітосанітарного стану посівів який показав, що на більшості площ, а особливо на полях з надмірно розвиненими рослинами (сорти інтенсивного типу розвитку) спостерігається ураження листя пшениці озимої септоріозом — хворіє 1-15% рослин на 5-30% площ, гельмінтоспоріозом уражено 1-15% рослин на 8-30% площ, бурою листковою іржею — 0,5-6,0% рослин на 5-39% площа, ячменю озимого — ринхоспоріозом хворіє 0,1-1,0% рослин на 1-15% площ, ріпаку озимого — пероноспороз, альтернаріоз, фомоз, бактеріоз уражено від 1 до 10% рослин на 5-30% площ.
Джерело: propozitsiya.com