В Київській області, на Канівському водосховищі знаходиться рибна ферма на які вирощують осетрів та виробляють ікру, в народі відому як “чорне золото”. Фермою керує колишній працівник прес-служби Міноборони та засновник піар-агентства, пише “Агро-Центр”, з посиланням на “Економічна правда”.
Юрій має чималий досвід за плечима, він працював журналістом і працівником прес-служби Міноборони, згодом створив піар-агентство. Сьогодні він рибовод, полковник запасу та колишній шеф-редактор журналу “Камуфляж”. Проте, весь пройдений шлях виявився корисним при заснуванні рибної ферми:
“Маючи навички аналітика, я побачив, що ринок чорної ікри в Україні порожній, тому ми зайшли в цю нішу”,
— розповідає співвласник “Бестера”.
Українська компанія розробила окуляри з кави та льону (фото)
Для відкриття осетрової ферми потрібно оформити чимало документів. Найважливіші — щодо особливого режиму рибогосподарської експлуатації водного об’єкта. Вони дозволяють рибалити на площі 30 га поряд з власною рибною фермою. Так, ферма “Бестер” щороку ще й зариблює Дніпро коропом, товстолобом та білим амуром.
Сьогодні, у 60 садках фермери вирощують різні види осетрових.
“Сім років тому тут було закинуте місце, ми вивезли три вантажівки сміття, поставили садкову лінію, привезли мальків”,
— пригадує Юрій.
Вигідний бізнес: сім’я покинула Київ, щоб робити сири (фото)
За словами Юрія, інвестиції в подібне виробництво становлять кілька мільйонів гривень, а окупляться вони не раніше ніж за десяти років. Якщо стерлядь важить 1,5 кг, то з неї можна отримати близько 150 грамів ікри, але щоб виростити рибину таких розмірів, треба чекати шість-сім років.
“Ми вже три роки маємо статус племінного репродуктора з вирощування осетрових. Навесні настає інкубаційний період, і з ікри власної риби ми вирощуємо личинку, а потім мальків. У 2018 році в нас купили багато посадкового матеріалу на водойми України, особливу в Кропивницьку область”,
— розповідає Яременко.
Вигідний бізнес: українці можуть заробляти на вирощені мідій
В Україні вирощують ягоди, від яких молодіють жінки (відео)
Останніми роками конкуренція на українському ринку осетрових зросла. Лише за останні роки було відкрито понад десять осетрових ферм з виробництва ікри. Крім того, в Україні активні китайські експортери, які, за словами Юрія, демпінгують за цінами на ікру.
“Якщо в Україні ціни на осетрову ікру, добуту класичним способом, стартують з 800 доларів за кг, то зараз на ринку з’явилося чимало китайської ікри по 250-300 дол. Нам треба продавати на рік не менше 100 кг ікри, щоб вийти в нуль. У 2018 році ми вперше наближаємося до цієї цифри”,
— додає Яременко.
Львівських свиней годують пивною макухою та вмикають їм класичну музику
Свою продукцію фермер реалізує в магазини Києва, зокрема в торгову мережу “Дари моря”. Вартість стограмової банки ікри стерляді коштує 2 300 грн. Також, його компанія виконала перший контракт на постачання ікри до Франції.
“Ми боремося за якість власної продукції і не плануємо виходити на ринок з овульованою ікрою. Справжня ікра не повинна бути пастеризованою, не повинна оброблятися хімікатами. Якщо таке відбувається, то це не ікра, а ікорний продукт. На жаль, багато виробників не вказують це на етикетках”,
— підсумовує Юрій.
В Нідерландах на плавучій фермі збираються виробляти молоко і йогурт
Він додає, що Україні ще є куди рости. Тут вирощується лише 30 кг риби на гектар водної поверхні, тоді як у Польщі — 60 кг, в Угорщині — 150 кг. Одна з причин — в Україні складна бюрократична система оренди частини водойми загальнодержавного значення для установки садкових ліній, тому для багатьох інвесторів аквакультура залишається поза їх полем зору. Відсутність дешевих кредитів, неякісне регулювання взаємовідносин між рибалками та аквакультурниками теж не стимулюють розвиток галузі.
Хоча не кожному українцю цей товар по кишені, співвласник акваферми вірить, що розвиток рибного ринку в Україні отримає новий поштовх після завершення російської агресії, адже тоді купівельна спроможність зросте.
Революційний будинок-теплицю створили у Нідерландах (10 фото)
Джерело: news.agro-center.com.ua