Експорт молочної продукції з України у першому півріччі зростав. Такий же напрямок динаміки показував імпорт.
Про це розповів партнер проектів «Інфагро» Максим Фастєєв.
Він зазначив, що як і очікувалось, звуження можливостей внутрішнього ринку призвело до надлишку сировини/молочних товарів навіть попри падіння обсягів пропозиції сировини до переробки. При цьому експорт зростав з березня по червень як через сезонний фактор, так і через розширення логістичних можливостей. Оціночні дані по експорту враховують дані законтрактованих обсягів. Фактичні ж обсяги відвантаження є нижчими через логістичні проблеми і блокаду портів.
«Імпорт також зростав. Поступова відмова від переліку «критичних» позицій, а також бажання мереж зберегти альтернативні канали постачання молочних товарів сприяли нарощуванню обсягів імпорту навіть попри суттєву різницю собівартості виробництва продукції. Для прикладу: вартість сировини в Польщі зараз на 20-30% вище, ніж в Україні. Основним товаром для імпорту є готова продукція у вигляді сирів, і це негативно впливає на можливості вітчизняних виробників сиру», — зазначає експорт
У своїх подальших прогнозах для 2022 року, аналітики «Інфагро» обережно ставляться до потенціалу збільшення обсягів імпорту через високу собівартість виробництва в ЄС, пов’язану з ростом цін на сировину та енергоресурси, а також девальвацію фіксованого курсу гривні, яка однозначно підтримає цей тренд.
Джерело: agroportal.ua