Через великі ризики та неготовність судновласників заходити до розблокованих портів Чорного моря українським трейдерам нерідко доводиться пропонувати зерно за цінами нижчими за ринкові.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Інформ.
«Наразі українські пшениця з протеїном 11,5% та кукурудза могли б торгуватися за цінами 340-360 та 315-335 USD/т FOB і навіть вищими. Проте за поточних умов українські трейдери вимушені йти на цінові поступки і пропонувати їх за цінами близько 290 та 260 USD/т FOB відповідно, що і так доволі низько з урахуванням логістичних витрат та собівартості виробництва, але й це не влаштовує більшість імпортерів, які наразі здебільшого обмежуються країнами ЄС та Туреччиною. Тобто та ж росія експортує продовольчу пшеницю та фуражну кукурудзу за цінами 350+ та 335+ USD/т FOB відповідно, а Україна не може», — прокоментувала ситуацію керівник відділу зернових та олійних ринків ІА «АПК-Інформ» Анна Танська.
Експерт зауважила, що, судячи з цін попиту турецьких імпортерів, вони продовжують наполягати на 25% знижці від ринкових цін.
«Великого попиту з більш віддалених країн наразі все ще не спостерігається і ціни залишаються під тиском обмеженого експорту та внутрішньої кон’юнктури. Поки що немає і суттєвого збільшення бажаючих заводити свої судна в акваторію деблокованих українських портів. Поряд із цим активність попиту Туреччини має зрости на тлі зменшення у 2 рази витрат на фрахтування суден за цим напрямком, а на страхування вантажів — із 4 до 1,5%», — зауважила А. Танська.
Джерело: propozitsiya.com