Минулого тижня спостерігалось зниження експортних цін попиту на українську продовольчу та фуражну пшеницю з постачанням суходолом.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Інформ.
Переважно ця ситуація була зумовлена скороченням обсягів експорту вказаної культури морем та подальшими маніпуляціями рф на темі розриву дії «зернової угоди».
Також тиск на ціни чинили відносно великі запаси пшениці всередині країни на тлі деякої стабілізації цінової ситуації на внутрішньому ринку після досить тривалого періоду поступового зростання.
Крім того, черги на західних переходах суттєво не змінилися, а відсоток виконання вантажовідправниками узгоджених з УЗ та іноземними перевізниками планів щодо навантаження зернових і зменшення перевезень у бік західних переходів характеризувався як дуже низький.
Серед позитивного слід зазначити, що УДП домовилося про рейдову перевалку українського зерна в порту Констанца, а в Угорщині відкрили мультимодальний термінал біля кордону з Україною, що дещо стримало ціни від більш значного зниження.
Ціни попиту на продовольчу пшеницю та фураж на кордоні зі Словаччиною, Угорщиною, Польщею і Румунією знизилися до 245-275 та 230-250 EUR/т DAP, а на продовольчу зернову в порту Констанца (CIF) і в містах Литви – до 300-330 EUR/т.
Джерело: propozitsiya.com