Вартість рослинних відходів та продуктів, що використовуються в якості біопалива, постійно зростає, в середньому на 20-25% щорічно. Про це розповів Євген Олійник, член правління «Біоенергетичної асоціації України» на круглому столі «Управління проектом відновлюваної енергетики: будівництво та введення в експлуатациію вчасно, по бюджету і за проектом» в Києві, передає propozitsiya.com.
“Якщо раніше, ще кілька років тому, вартість кубометра тріски становила 300-350 грн, то зараз ця сума становить 700-750 грн”, – пояснив експерт. Ціна гранул з лушпиння соняшнику – 3-3,5 тис грн/т з ПДВ та доставкою.
Така тенденція подорожчання біопалива для біоенергетичних проектів призводить до того, що об’єкти на покупну сировину можуть ставати економічно рентабельними, стверджує експерт.
“За умови доступності сировини окупність біоенергетичних проектів з виробництва електроенергії з біомаси становить від чотирьох до семи років в залежності від виду сировини при продажу електроенергії в мережу за «зеленим» тарифом”, – додав він. При цьому проекти виробництва теплової енергії на біомасі більш рентабельні, ніж ТЕЦ, та їх термін окупності 2-4 роки.
Вартість будівництва ТЕС на біопаливі в перерахунку на 1 кВт електроенергії становить 3-4 тис. Євро при використанні імпортного обладнання для роботи на деревному паливі та 4-5 тис. євро при використанні в якості палива соломи. При використанні вітчизняного обладнання капітальні витрати можна істотно знизити до 2-2,5 тис. євро/кВт, але якість та надійність такого устаткування також знизиться.
Світлана Цибульська
Джерело: propozitsiya.com