” data-title=”Учасники ринку соняшнику перейшли в режим очікування нового врожаю” data-url=”https://kurkul.com/news/41741-uchasniki-rinku-sonyashniku-pereyshli-v-rejim-ochikuvannya-novogo-vrojayu”> Учасники ринку соняшнику перейшли в режим очікування нового врожаю 22 липня 2026 1 0

Kurkul.com
Ринок соняшнику в Україні демонструє низьку активність, що зумовлено сезонним зменшенням пропозиції та низкою інших чинників. Таку інформацію оприлюднили аналітики «АПК-Інформ».
Зокрема, торговельна діяльність була стримана через:
- сезонне обмеження пропозиції соняшнику минулорічного врожаю та стриману купівельну спроможність більшості переробних підприємств;
- зростання надходження ріпаку нового врожаю, що призвело до переорієнтації багатьох заводів на його приймання та переробку;
- припинення торговельних операцій у глибоководних портах та зниження попиту на соняшникову олію за умовами СРТ.
Компанії, які продовжували заготівлю, пропонували ціни на соняшник у діапазоні 32500-33000 грн/т СРТ-підприємство. Більшість гравців ринку вже зосередили свою увагу на очікуванні нового врожаю.
Водночас аналітики відзначили, що попередні прогнози щодо врожайності соняшнику залишаються здебільшого оптимістичними, що пов’язано зі сприятливими погодними умовами у червні та першій половині липня.
Проте, найближчий місяць відіграватиме ключову роль у формуванні остаточної врожайності, оскільки пізні терміни посіву та прохолодна весна призвели до відставання у розвитку посівів у багатьох областях.
Рекомендуємо до прочитання: Запаси продуктивної вологи в ґрунті залишаються недостатніми попри дощі


© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2026 р.
#соняшник#ціни на зерно#олійні
