Цього року завдяки сприятливим погодним умовам посівна кампанія розпочалася рівно на місяць раніше, ніж минулого року. Станом на 5 березня вже посіяно 32 тис. га. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-службу Мінагрополітики.
Про це повідомив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Володимир Топчій під час круглого столу «Аграрні перспективи сезону 2019: високомаржинальні культури» за організації «Українського клубу аграрного бізнесу» (УКАБ). Участь у заході взяли представники УКАБ, Укргідрометцентру та аграрних підприємств.
«Завдяки сприятливим погодним умовам, ми отримали можливість цього року розпочати аграрний сезон з перших днів березня. Зазначу, що ранні польові роботи, раннє відновлення вегетації, дають нам гарні очікування та перспективи на нинішній аграрний рік», – зазначив Володимир Топчій.
Переваги ранньої посівної підтвердила і начальник відділу агрометеорології Українського гідрометеорологічного центру Тетяна Адаменко, яка зауважила, що польові роботи під час справжньої метеорологічної весни є гарним знаком для майбутніх урожаїв. За її прогнозами, погода у березні хоч і буде нестійкою, але сприятливою – опади будуть чергуватися із сонячними періодами.
В Україні продовжується підживлення озимих культур. Так, на сьогодні підживлення здійснено на площі близько 4 млн га (53-54% від посіяного). Водночас, в деяких областях озимі культури ще знаходяться під снігом, тому підживлення там буде виконано пізніше.
«Площа посівів озимих культур у 7,6 млн га – це одна з найбільших за останні роки, з яких 6,5 млн га складає озима пшениця. Завдяки сприятливій погоді, перезимівля посівів завершується добре, і у міністерстві відсутня інформація щодо будь-яких втрат», – додав заступник Міністра.
Крім того, під час заходу було обговорено актуальні питання аграрного виробництва у 2019 році. Зокрема, було розглянуто тенденції ринку зернових, можливості його росту, передумови рекордного урожаю 2018 року, прогноз урожаю високомаржинальних с/г культур у 2019 році, вплив метеорологічних факторів на розвиток, стан і продуктивність с/г культур.
Джерело: propozitsiya.com