Сьогодні під час відвідання Одеського морського порту Адміністратор Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Саманта Пауер засудила рішення Росії призупинити участь у Чорноморській зерновій ініціативі, та оголосила, що у рамках своєї Ініціативи стійкості сільського господарства в Україні (AGRI-Україна) США додатково нададуть $250 млн. на підтримку українського агросектору, який потерпає від наслідків агресії з боку Росії. Цей новий внесок збільшить загальний обсяг ресурсів, вкладених Урядом США в ініціативу AGRI-Україна, до $350 млн.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на пресреліз USAID.
У рамках ініціативи AGRI-Україна, USAID і далі допомагатиме українським аграріям виробляти та зберігати зернову й іншу продукцію, та експортувати її на світові ринки. На сьогодні, USAID залучило $250 млн. від приватного бізнесу на підтримку цієї ініціативи, та поряд із тим додатковим фінансуванням, яке було оголошене сьогодні, прагне залучити ще $250 млн. з боку приватних компаній, інших донорів і благодійних фундацій.
Обсяг прямих збитків, завданих українському агросектору безупинними обстрілами та атаками російських військ, складає понад $6,6 млрд. Уже 19 місяців українські аграрії живуть під постійною загрозою для свого добробуту, власного життя та життя їхніх сімей, знищення земельних ділянок і с/г техніки.
За рахунок додаткового фінансування у $250 млн. USAID продовжить надавати допомогу в розширенні критично важливої аграрної інфраструктури – систем зрошування, елеваторів, засобів перевалки, інфраструктури портів і прикордонних пунктів пропуску. Окрім того, Агентство розширить підтримку малих і середніх агропідприємств; це забезпечить їм кращий доступ до фінансових ресурсів і матеріалів для с/г виробництва, необхідних для посівної кампанії, та згодом для збору врожаю 2023 року.
Сьогодні сільське господарство забезпечує 20% ВВП України; його частка у загальному обсязі експорту складає 40%, а у працевлаштуванні українців – 17%.
Розпочата у липні 2022 року ініціатива AGRI-Україна нині охоплює своєю діяльністю понад 30% зареєстрованих у країні с/г підприємств, які отримують критично важливі матеріали для виробництва – насіння, добрива тощо, дорадчі та фінансові послуги, а також можливості для зберігання продукції.
Завдяки допомозі USAID, українські аграрії підготували та заклали на зберігання 843 268 т зерна, а понад 600 виробників отримали доступ до вкрай необхідного фінансування, яке дозволило їм продовжувати виробництво. За останній рік USAID дало змогу українським кредитним спілкам надати більш як 600 мікро- і малим с/г підприємствам кредити на загальну суму понад $1,4 млн.
Отримати більше відомостей про ініціативу AGRI-Україна та можливості для співпраці з USAID на підтримку українського агросектору можна на інтернет-сторінці ініціативи.
Джерело: propozitsiya.com