Хлібороби Хмельниччини, як каже генеральний директор Чемеровецького агропідприємства Олег Скрінчук, у наступні кілька років можуть так не називатися, бо відмовляються вирощувати пшеницю. В його господарстві наступного року цю культуру не сіятимуть.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Суспільне.
Аграрії Хмельниччини молотять ранні зернові, а їхні хлібоприймальні, каже власник та керівник Чемеровецької агрокомпанії Олег Скрінчук, досі ще не порожні: в них зберігається збіжжя минулого урожаю. Пшеницю в цьому господарстві вирощували від початку його утворення, та наступного року вирішили не сіяти жодного гектара, каже господар.
«Ми продали у 2021 році пшеницю по вісім тисяч гривень з ПДВ. Сьогодні пшениця від 5400-6000 тисяч гривень, це з ПДВ. Відняти ще ПДВ – то виходить збиткова повністю. Це дуже дорога культура, хоча в нас і непогана урожайність. Але все одно вона буде збитковою при таких цінах. Ми не плануємо на другий рік сіяти пшеницю», – розказує Олег Скрінчук.
З його слів, ціни впали й на ячмінь, якого вже зібрали цього літа 1 158 т з урожайністю 89 ц/га при середній урожайності по області 40 центнерів. Тепер міркують, як продати озимий ячмінь, щоби не бути знову в збитках.
«Ціни сьогодні на фураж ячмінь – три з половиною тисячі з ПДВ. Тобто, це практично в збиток його вирощувати. Ціни впали набагато. В нас ще залишилась кукурудза. Якщо ми продавали її в лютому по 170 євро, то зараз вже по 130 євро. Складний рік, і ціни піднялися на все: дизпаливо зараз подорожчало, ввели ПДВ, все росте, а ціни дуже низькі», – пояснює Олег Скрінчук.
За його словами, наступного року відмовляться від вирощування не тільки пшениці, а і ячменю та ріпаку.
«Сьогодні ріпак в нас збитковий, якщо ми продавали по 17 тисяч торік, раніше ще був вищий – до 500 доларів та навіть 700. Зараз ріпак – в п’ятницю торгувався ще 15 тисяч гривень, сьогодні вже 14 тисяч гривень. На тисячу гривень впав за три дні. Далі прогнозують, що він ще буде падати», – каже генеральний директор агропідприємства.
Натомість вирощуватимуть сою і соняшник. Вони добре продаються і їхнє вирощування не настільки дороге, як, приміром, пшениці. Тим паче, що навіть за такою низькою ціною збіжжя продати проблематично.
«Є заборони експорту з України, і Польща ще ввела, й інші повводили. Є проблема. Порти теж зараз стоять через обстріли, тому ціни попадали», – пояснює Олег Скрінчук.
Олег Скрінчук каже: через усі ці проблеми він зриває угоди, укладені з іноземними клієнтами, з якими працювали десятиліттями.
Джерело: propozitsiya.com