Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the gd-rating-system domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/koppst/htdocs/koppst.kr.ua/wp-includes/functions.php on line 6121
Голову ТСК з розслідування корупції в НААН затримали за махінації із землями НААН | ► КОППСТ

Голову ТСК з розслідування корупції в НААН затримали за махінації із землями НААН

8 серпня народного депутата України за 208 округом на Чернігівщині від «Слуги народу» Анатолія Гунька та двох його спільників затримали за підозрою в отриманні $85 тис. хабаря. За ці гроші Гунько обіцяв бізнесмену забезпечити надання в обробіток державних земельних ділянок Національної академії аграрних наук України.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Суспільне.

За словами журналіста Віталія Назаренка, ще з початку свого депутатства [у 2020 році] Анатолій Гунько створив у парламенті тимчасову слідчу комісію з розслідування корупції в Національній академії аграрних наук України. Віталій каже, на його думку, ТСК була створена для того, щоб «тримати на гачку» потрібних людей та діяти у власних інтересах.

Нагадаємо, у Ярослава Гадзали – президента Національної академії аграрних наук, 27 липня 2023 року СБУ провела обшуки через можливі махінації з землею – передачу 150 тисяч гектарів сільськогосподарських земель академії в обробіток приватним особам. Ця схема могла приносити учасникам схеми до $20 млн доларів прибутку на рік.

«І через цю комісію, маючи, мабуть, якийсь компромат на президента Гадзала, вони домовлялися, що працюють, наприклад, з певними підприємствами на цих землях. І, можливо, з Гадзалом ділилися – скоріш за все. Там, фактично, я думаю, що Гунько рулить академією, як хоче. Через те, що він в ТСК має якийсь компромат. А Гадзалу все одно, з ким працювати – там просто заносиш, і все», – вважає Назаренко.

Який інтерес у контролі земель державних підприємств?

«А там все просто. Заходить [приватне] підприємство, укладає договір оренди [землі держпідприємства]. Наприклад, платять за це сім мільйонів гривень. Підприємство засіває, збирає врожай і платить сім мільйонів. А сім мільйонів — це вистачить виключно на заробітну плату працівникам [держпідприємства], воно навіть не покриває витрати на електроенергію. Тобто, от вони, уявіть собі, зібрали там збіжжя на 150 мільйонів. І з тих 150 мільйонів вони заплатять тільки п’ять відсотків, от в цьому інтерес – вони заробляють. Є земля, її можна взяти фактично за безцінь, поставити свого директора, укласти договір з потрібною фірмою і працювати».

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *