New Holland: ефективні рішення для малих та великих господарств — журнал Пропозиція

Для того, щоб відповідати виробничим потребам різних за розміром, оброблюваною площею та вирощуваними культурами господарств, всі комбайнобудівні компанії світу мають у своєму арсеналі широкий ряд моделей зернозбиральних комбайнів, які різняться своєю продуктивністю.

Окрім високопродуктивних зернозбиральних комбайнів CR, які наразі є світовими рекордсменами зі збирання озимої пшениці, New Holland має широку лінійку менших зернозбиральних комбайнів, у конструкції яких втілено останні напрацювання конструкторів компанії.

Комбайни ТС, СХ 5-ої та 6-ої серій та СН7.70 (новітній комбайн із комбінованою системою обмолоту й сепарації), хоч і менші, але так само високотехнологічні й сучасні. Ці моделі охоплюють діапазон потужностей двигуна від 175 к. с. до 364 к. с.

Розглянемо три найпопулярніші серед вітчизняних аграріїв моделі: ТС5.90, СХ6.90 та СН7.70.

Найменшими з вищенаведеного переліку є комбайни серії ТС. Комбайни максимально прості в налаштуваннях та експлуатації, що й потрібно невеликим господарствам. ТС оснащено молотильним барабаном із додатковим роторним сепаратором, що робить його ідеальною машиною для збирання важкообмолочуваних культур та забезпечує стабільно високу продуктивність. Слід зауважити, що ці машини можна замовити без роторного сепаратора. Така конфігурація цікава господарствам, які займаються насінництвом, оскільки робочі органи менш інтенсивно впливають на обмолочувану культуру.

* Роторний сепаратор як технологічне рішення у свій час винайшли та застосували саме спеціалісти компанії New Holland. Це сталось у 1970 році, коли New Holland випустив перший у світі комбайн із роторним соломосепаратором. Сьогодні цей елемент конструкції є майже у кожному клавішному комбайні навіть інших брендів.

Роторний сепаратор має дві основні функції: додаткове відокремлення зерна обмолочуваної маси після молотильного барабану та її додаткове розпушування перед подачею на клавішний сепаратор, що сприяє інтенсивнішому відокремленню зерна.

Всі комбайни ТС мають секційне підбарабання молотильного барабану. Ця функція є вже базовою для середньої та великої ланки комбайнів, але в малому класі ще зустрічаються комплектації з монолітним підбарабанням, яке набагато складніше міняти при переході з культури на культуру. Секції ж замінити набагато легше — демонтувати похилу камеру не потрібно, її слід лише підняти догори і через широкий люк каменевловлювача замінити секції підбарабання.

Встановлення зазорів підбарабання, решіт, обертів барабану та вентилятора здійснюється дистанційно з кабіни комбайну. До того ж, ці машини оснащено всіма необхідними сенсорами, які контролюють втрати, недомолот та основні робочі параметри головних систем та робочих органів комбайна.

Говорячи про жатки, слід зазначити, що в комбайнах серії ТС передбачено гідравлічне регулювання швидкості мотовила та її синхронізацію зі швидкістю руху комбайна, що є важливим для коректної роботи машини в полі. Так само як і в усіх його «старших побратимів», жатки комбайнів серії ТС обладнано системою копіювання ґрунту Auto-Float II, яка автоматично регулює висоту жатки, її бічний нахил та підтримує постійне притискне зусилля на ґрунт.

Для якісного очищення зерна та досягнення високої продуктивності під час роботи на схилах всі комбайни серії ТС мають системи автоматичної компенсації бічного та повздовжнього нахилів. Компенсація повздовжнього нахилу (рух згори-вгору) відбувається завдяки системі Opti-Fan. Залежно від кута нахилу система управління обертами вентилятора самостійно змінює їхню частоту, аби запобігти втратам зерна та максимально ефективно продувати масу на решетах. До того ж система, залежно від збираної культури, враховує масу та розмір зерна, що збирається.

Система Smart-Sieve, яка вносить корективи в напрямок руху верхнього решета залежно від бічного нахилу також враховує тип збираної культури. Під час активізації системи Smart-Sieve до повздовжніх зворотно-посутупальних рухів додаються поперечні коливання верхнього решета, що дає змогу «відкинути» зерно в бік, протилежний нахилу комбайна. До речі, якщо говорити про решітний стан, то в комбайнах ТС, як і в усіх інших комбайнах New Holland, у решітному стані змонтоване додаткове решето попереднього очищення. По-перше – це додаткова площа решіт під обдувом. По-друге – це додатковий каскад продування маси, що, своєю чергою, значно підвищує ефективність системи очищення в цілому.

Флагман серії комбайн ТС5.90 оснащений двигуном потужністю 243 к. с. та бункером місткістю 6 400 л і в своєму класі є найпопулярнішим комбайном в Україні.

Переходячи до комбайну СХ6.90, треба сказати, що в ньому втілено всі функції, що є в ТС, але є й додаткові системи, що підвищують його ефективність. На комбайні встановлений такий самий двигун FPT Cursor 9, як і на потужніших машинах СХ 8-ої серії. Але на СХ6.90 від дефорсований і має дещо меншу потужність, 333 к. с., а об’єм зернового бункера у цьому комбайні становить 9 300 л.

Цей комбайн також оснащено секційним підбарабанням, але на відміну від підбарабань комбайнів серії ТС, його задня частина є рухомою (функція Opti-Thresh) і може відхилятись від молотильного барабану, що зменшує інтенсивність його впливу на обмолочувану масу. Наприклад, за збирання пересушених культур, коли маса є доволі крихкою, а зерно легко відокремлюється, відхилення задньої частини підбарабання сприяє зменшенню подрібнення соломи та, відповідно, зниженню навантаження на систему очищення зерна. Також це рішення дуже добре зарекомендувало себе за збирання соняшнику та кукурудзи. Адже за відхилення задньої частини підбарабання значно зменшується кількість пошкодженого зерна.

Додатково до автоматичного регулювання потоку повітря, що подається на систему очищення, в комбайні СХ6.90 може також автоматично регулюватись частота коливання клавіш соломотрясу залежно від повздовжнього нахилу комбайну. Коли комбайн їде під гору, то масу на клавішах необхідно притримати, щоб вона встигала сепаруватись. Якщо ж комбайн їде вниз по схилу, то навпаки, на масу треба впливати інтенсивніше. Тому у приводному механізмі клавіш передбачений варіатор.

І нарешті, унікальнім є решітний стан комбайна СХ6.90 — він має не два каскади, що продуваються потоком повітря, а цілих три. Тому цей решітний стан і називається Triple-Clean. Ефективність системи очищення напряму залежить від площі решіт та кількості каскадів, де зерно на їхніх перепадах летить вниз швидше, а 50 % полови видувається назовні. Оскільки за розмірами комбайн СХ6.90 відносно невеликий і в ньому немає місця для таких великих решіт, як у флагманських комбайнів, то задля збільшення продуктивності скатну дошку розділили навпіл і вивели туди додатковий повітряний канал. Саме у такий спосіб на невеликій площі зробили систему очищення з унікально високою пропускною спроможністю.

Попри простоту, надійність та ефективність клавішних комбайнів досягти більшої їх продуктивності без збільшення їхніх геометричних розмірів (зокрема, молотильно-сепарувальної системи) просто неможливо. Але збільшення розмірів комбайну теж не може бути безмежним. Одним із ефективних рішень цього парадоксу є використання замість клавіш одного чи двох роторів-сепараторів, що підвищує інтенсивність відокремлення зерна від соломи.

Зернозбиральний комбайн СН7.70 з комбінованою системою обмолоту і сепарації (барабанний обмолот і роторна сепарація) є однією із новинок компанії New Holland. За незмінних геометричних розмірів (за основу взято комбайн СХ6.90) він має на 20 % більшу продуктивність за збирання більшості сільськогосподарських культур.

Говорячи про комбайн СН7.70 треба сказати, що всі вищезгадані функції комбайнів ТС та СХ в ньому вже є в базовій конфігурації. Разом із тим СН7.70 залишився простою в експлуатації і налаштуванні, комфортною для оператора, універсальною машиною.

Із систем точного землеробства комбайни ТС5.90, СХ6.90 та СН7.70 можуть оснащуватися системами автоматичного водіння, датчиками вологості та врожайності, системою телематики. На вибір є велике різномаїття опцій для підвищення комфорту й ефективності роботи оператора. Тож «маленькі» представники комбайнової родини New Holland, ТС5.90, СХ6.90 та СН7.70, у цьому плані нічим не поступаються своїм «великим братам», флагманським моделям компанії.

Підсумовуючи можна сказати, що вибір комбайна — це не проста справа. Для того аби обрати оптимальну машину для вашого господарства слід врахувати низку факторів. Широка продуктова лінійка та багаторічний досвід спеціалістів компанії New Holland дають змогу підібрати оптимальний варіант виключно під потреби господарства. Не дарма ж New Holland уже 11 років поспіль є лідером з продажів зернозбиральних комбайнів на ринку України.

Євген Лабецький, продукт-менеджер компанії New Holland із зернозбиральної техніки в Україні та Молдові.   А. Сухина, [email protected]

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *