Сівба ранніх культур на Львівщині відбувається вдвічі швидше, ніж минулого року

Сприятливі погодні поточного тижня на Львівщині активізували сівбу ранніх ярих зернових культур. Господарства усіх категорій вже посіяли понад 3,9 тис. га ранніх зернових ярих культур (8,8% до прогнозованої площі). Драйверами посіву є ярі пшениця і ячмінь, їх частка складає 84% до всієї посіяної площі. Окрім того, аграрії приступили до посіву вівса.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис на facebook сторінці Департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА.

За оперативною інформацією департаменту прогнозована площа ранніх зернових і зернобобових культур у господарствах усіх категорій у сезоні 2024 складає 44,1 тис. га, зокрема в комерційному секторі – 14,5 тис. га.

Станом на 28 березня сівбу ранніх ярих культур розпочали у всіх районах області. Всього посіяно 2,4 тис. га (17% прогнозованої площі), зокрема: пшениці ярої – 1,7 тис. га, ячменю ярого – 0,6 тис. га, вівса – 0,1 тис. га. З посіяної площі 90% припадає на Львівський та Червоноградський райони, аграрії яких посіяли відповідно 1,2 та 1 тис. га. 

«Сезон посіву ранніх ярих зернових культур на Львівщині розпочався більше трьох тижнів тому, і площі засівались фрагментно, де дозволяли ґрунтові умови. За темпами посіву навіть при несприятливих погодних умовах впродовж 2 тижнів ми випереджаємо минулорічні показники більш як на 50%, дотримуючись календарних термінів посіву», – прокоментувала директорка департаменту Тетяна Гетьман.

За спостереженнями Західного міжрегіонального наукового центру Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН сівбу ранніх зернових сільськогосподарських культур проводять при температурі ґрунту на глибині загортання насіння не менше 2°С, хоча в таких умовах проростання буде повільним. За температури ґрунту на глибині загортання насіння 5°С сходи з’являються через 20 діб, 8°С – через 13 діб; 10°С – через  9 діб; 15°С – через 7 діб. Оптимальною для появи дружних сходів є температура 15‒17 °С. Окрім того, на активне проростання насіння відбувається за наявності достатньої вологи у грунті. Тому аграріям рекомендовано провести посів ярини в найкоротші строки сівби, оскільки  запізнення строків сівби на 1 день призводить до недобору 0,5-1 ц/га зерна, а при посушливій весні ці показники зростають в 2-3 рази.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *