Група протестуючих польських фермерів провела ніч у будівлі Міністерства сільського господарства після невдалих розмов з його керівництвом, тепер вони хочуть зустрічі з прем’єром Дональдом Туском.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на «Європейську правду».
12 осіб провели ніч у будівлі Міністерства сільського господарства. Переговори протестувальників, які серед іншого продовжують вимагати заборони транзиту агропродукції з України, з міністром Чеславом Секерським та заступником міністра Міхалом Колодзейчаком тривали до пізньої ночі.
«Вони не принесли очікуваних результатів. Міністра Секерського приперли до стіни, тому що все залежить від прем’єр-міністра Дональда Туска, якому байдуже до голосу фермерів, які чекають конкретики», – сказав Томаш Обшанський, голова Незалежної самоврядної профспілки індивідуальних фермерів «Солідарність».
«Після ночі є висновки, як і після дня. Ми чекаємо на прем’єр-міністра. Нічого не вирішено, нічого не узгоджено», – додав він.
За його словами, глава уряду недоброзичливо ставиться до людей, які заробляють на життя сільським господарством:
«Ми сприймаємо це як удар по фермерах, удар по всьому аграрному сектору, який має величезні проблеми, а урядова сторона абсолютно нічого не робить для цього».
Обшанський продовжує вимагати, щоб прем’єр-міністр прибув до міністерства. Однак поки що жодних заяв від глави уряду не надходило. Протестувальники є представниками профспілки індивідуальних фермерів, організації, яка в березні підписала угоду з міністром сільського господарства в Ясьонці, що стосується, серед іншого, подальших дій урядової сторони щодо економічних відносин з Україною.
Перед північчю міністерство оприлюднило комюніке з приводу переговорів з фермерами.
Відомство повідомило, що «домовленості, прийняті в Ясьонці, значною мірою виконані». Міністерство перераховує п’ять пунктів, які стосуються, серед іншого, «питань, пов’язаних із Зеленою угодою» та «принципів активізації допомоги виробникам зернових», і запевняє, що «ембарго на імпорт до Польщі зернових, кукурудзи, ріпаку, соняшнику, борошна, висівок, шроту, макухи з України і надалі зберігається», а також «ведеться робота над збереженням розміру сільськогосподарського податку на рівні 2023 року».
«З огляду на те, що українська сторона оголосила про мінімізацію транзиту своєї сільськогосподарської продукції через територію Польщі з квітня по червень цього року, Мінагрополітики не зверталося з проханням про припинення транзиту української сільськогосподарської продукції через територію Польщі», – заявило відомство.
20 березня в Ясьонці біля Жешува було підписано угоду між представниками фермерських організацій та міністром сільського господарства.
Один з пунктів угоди передбачає, що міністр сільського господарства звернеться до прем’єр-міністра Дональда Туска з проханням припинити транзит сільськогосподарської продукції з України, що потрапила під дію ембарго, через польську територію.
В минулий четвер Туск після зустрічі з прем’єр-міністром України повідомив, що дві держави просунулися на крок вперед у питаннях, які є предметом суперечки.
Джерело: propozitsiya.com