Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the gd-rating-system domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/koppst/htdocs/koppst.kr.ua/wp-includes/functions.php on line 6121
Агросектор України відчуває сильну нестачу людей | ► КОППСТ

Агросектор України відчуває сильну нестачу людей

Лише 14% компаній зазначили, що відчувають сильну нестачу людей в агрономічній, інженерній та земельній службах. Ця цифра не виглядає критичною, але тим не менш із дефіцитом персоналу серед окремих підрозділів та посад стикнулась більшість опитаних — 64%.

6724_photo_sizeds_1_650x410.jpg (37.09 Kb)

Найбільш дефіцитними виявились такі робітничі спеціальності:

слюсар, токар, зварювальник, електрик — про це повідомили 79% компаній.

Друге місце посідають лінійні агрономи — 64%.

Третє місце посідають інженери з ремонту та енергетики (по 57%), а також механіки (50%).

Дефіцит кадрів за аналогічними спеціальностями спостерігається як у великих компаніях (100+ тис. га), так і в менших. Якщо у 2022 році великі компанії ще не стикались з кадровим голодом, бо мали можливість перерозподілити персонал між підрозділами та більше ресурсів, аби втримувати його, то тепер кадровий дефіцит став системною проблемою для агробізнесу будь-якого розміру.

Причини

Ключовою причиною складності із закриттям вищезгаданих вакансій є, вочевидь, війна та мобілізація, оскільки на цих позиціях здебільшого працюють чоловіки.

У першому півріччі 2024 серед співробітників агрономічної служби в середньому лише 7% жінок, а інженерної — 2%. Натомість серед посад земельної служби все навпаки — 76% посад займають жінки.

Зарплата

Станом на червень 2024 року 71% компаній вже підвищили заробітну плату співробітникам агрономічної, інженерної та земельної служб. 21% опитаних ще не визначились з цим питанням, а 7% планували збільшити дохід до кінця поточного року.

Бізнеси збільшили заробітну плату співробітникам всіх трьох служб в середньому в межах 10−15%.

Для порівняння, у 2023 було 20−25%. Але при цьому 15% цих компаній розглядають варіант підняти дохід вдруге в кінці року.

Крім цього, компанії більш диференційовано підходять до зміни заробітної плати, розглядаючи центральний офіс та локальні активи окремо. Перевага цьогоріч віддається другим, оскільки збереження персоналу у виробничих підрозділах є пріоритетом, а центральні офіси зазвичай і так отримують вищі зарплати.

Мотивація

Мотиваційна частина доходу співробітників у вигляді річного бонусу є нормальною практикою серед агробізнесу, 62% компаній заявили, що маютьсталу політику бонусування. 31% ще розробляє таку політику і лише 8% не планують її цьогоріч впроваджувати. 54% вважають, що співробітник має право на отримання бонусу, якщо працюватиме в компанії не менше 6 місяців.

70% опитаних учасників повідомили, що вони вже прийняли рішення про виплату бонусу у 2024 році. Для розрахунку цих виплат більшість компаній базуються на кількості місячних доходів, але є й учасники, бонус співробітників яких залежить від отриманого фінансового результату. Примітно, що наразі ключовим KPI, на основні якого виплачується бонус, є фінансовий показник EBITDA. Наявні також рентабельність робочого капіталу, чистий прибуток.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *