Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the gd-rating-system domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /home/koppst/htdocs/koppst.kr.ua/wp-includes/functions.php on line 6121
УКАБ запустив щомісячний моніторинг цін на продукти харчування | ► КОППСТ

УКАБ запустив щомісячний моніторинг цін на продукти харчування

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» почала регулярно відстежувати ціни на основні продукти в супермаркетах і на гуртових ринках. До переліку моніторингу увійшли бакалія, молочні продукти, м’ясо, хліб, яйця, овочі, а також так званий індекс борщу, пише propozitsiya.com.

Дані охоплюють динаміку цін за останні три роки (2023-2025), що дає змогу оцінити як сезонні коливання, так і довгострокові тенденції. Також аналізуються причини змін, серед яких попит і пропозиція, погодні умови, витрати на логістику та загальна економічна ситуація.

За даними моніторингу, у лютому 2025 року подорожчали деякі бакалійні товари, зокрема соняшникова олія. Причина – зростання вартості насіння, коливання цін на нафту та підвищений світовий попит.  

Натомість ціни на хліб поки що залишаються стабільними, але зростання вартості сировини та енергоресурсів може призвести до їхнього підвищення в майбутньому.  

У молочній галузі спостерігається сезонне зниження цін. Після новорічних свят виробництво скоротилося, що тимчасово здешевило молоко, масло, сметану та інші молочні продукти. Однак у лютому ціни знову почали зростати через пожвавлення ринку.  

У м’ясному секторі ситуація напружена. Яловичина подорожчала через скорочення поголів’я та зростання вартості живця. Свинина також піднялася в ціні через проблеми з постачанням. Курятина поки що залишається стабільною, але можливе подорожчання через збільшення вартості кормів.  

Ціни на овочі коливаються залежно від пропозиції. Зокрема, подорожчали цибуля, картопля, морква та капуста через скорочення запасів і завершення продажу продукції з сховищ. Водночас імпортні помідори дешевшають – через слабкий попит і збільшення поставок.  

Моніторинг буде оновлюватись щомісяця, що допоможе споживачам і бізнесу краще орієнтуватися в ринкових змінах.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *