Експорт агропродукції автотранспортом зріс на 10,5% у березні

У березні експорт української агропродукції автомобільним транспортом зріс на 10,5% порівняно з лютим і склав 324,5 тис. тонн. Збільшення обсягів перевезень зафіксовано на всіх кордонах.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис в telegram каналі SPIKE BROKERS.

Найбільший приріст відзначено на кордоні з Румунією — 18,1%, що дорівнює 84,6 тис. тонн. Через Угорщину та Словаччину агроекспорт зріс на 15,1% та 14,6% відповідно, до 39 тис. тонн і 20 тис. тонн.  

Менше зростання показали польський (+7,4%, до 134,2 тис. тонн) та молдовський (+2%, до 46,7 тис. тонн) напрямки.  

Основними експортними товарами стали соняшникова олія (38,9 тис. тонн) та цукор (32,7 тис. тонн).  

Ціни на внутрішні вантажні перевезення залишаються стабільними, тоді як вартість доставки до Європи дещо зросла.  

Тарифи на перевезення зерна залізницею за минулий тиждень не змінилися. Відсутність коливань пояснюється низькою ринковою активністю та загальними тенденціями в галузі.  

Через слабкий попит деякі перевізники змушені працювати на мінімальних тарифах або навіть безкоштовно, щоб уникнути простою вагонів і додаткових витрат.  

Очікується, що у квітні ситуація залишиться без змін: попит на перевезення стабільний, а суттєвих факторів, які могли б вплинути на ставки, поки що немає.  

Раніше повідомлялося, що “Укрзалізниця” скасувала знижку для окремих станцій, які раніше мали пільгові тарифи. Це не вплинуло на загальний ринок, адже умови для більшості перевізників залишилися незмінними.  

Фрахтові ставки на коастери з Дунайських портів знизилися через брак заявок та невелику кількість вантажів. Це посилило позиції фрахтувальників і змусило судновласників коригувати ціни.  

Зокрема, перевезення з Ізмаїлу до Італії подешевшало до 27–28 доларів за тонну.  

Водночас ситуація у портах Великої Одеси залишається стабільною, без змін у вартості перевезень. Через надлишок вільних суден і нестачу стабільних вантажопотоків ринок морських перевезень продовжує відчувати тиск.  

Ставки фрахту на хендісайзи з Чорноморська до Італії нині становлять 16–17 доларів за тонну, а до Іспанії — 17–19 доларів.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *